Bankacılıktaki dikkatli siyaset devam edecek

Başbakan Yardımcısı Babacan beş günlük Hong Kong ve Singapur seyahatinde yatırımcılara Türkiye ve gelişen ekonomisini anlattı.

Bankacılıktaki dikkatli siyaset devam edecek

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, beş gün süren Hong Kong ve Singapur seyahatinde, bölgenin iş dünyası temsilcileriyle bir araya gelerek Türkiye ve gelişen ekonomisini anlattı.
Hong Kong ve Singapur'da çeşitli temaslarda bulunan Babacan, bölgedeki üst düzey yetkililer ve iş dünyasından ilgi gördü. Babacan, iş dünyası ile yapılan toplantılarda Türkiye'nin açık ve dinamik bir toplum olduğunu ve ekonomik değişiminin iyi bir şekilde ilerlediğini anlattı.
Ali Babacan, Türkiye'nin hızlı büyümesinin, beraberinde yüksek iç tüketim ve enerji ithalatını da getirdiğini söyledi.
Türkiye'nin enerji hatlarının geçiş güzergahında olduğunu belirten Babacan, ülkenin kendi doğalgazı olmamasına ve kısıtlı petrol kaynaklarına rağmen, jeopolitik özellikleri dolayısıyla önemli bir noktada bulunduğunu hatırlattı.
Türkiye'nin istikrarlı büyümesini sürdüreceğini söyleyen Babacan, finansal istikrarın önemli olduğunu bunun için gerekenin yapılacağını anlattı.
Bankacılık alanındaki dikkatli siyasetin de devam edeceğini dile getiren Babacan, sektörün kriz döneminde önemli bir sınavı başarıyla geçtiğini hatırlattı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!