Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Balyoz davasında Yargıtay'a kamera kaydı başvurusu

Balyoz Davası'nın avukatları, temyiz incelemesinin yapıldığı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe vererek, duruşma kamera kayıtlarının incelenmesini istedi.

Balyoz davasında Yargıtay'a kamera kaydı başvurusu

Balyoz Davası sanıklarının yakınları ve avukatlar ellerinde dövizlerle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı önünde toplandı.


Avukatlar, temyiz incelemesini yapan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına, mahkemeden duruşma kamera kayıtlarının istenmesini ve incelemenin kamera kayıtları üzerinden yapılmasını talep eden dilekçe sundu.

Avukat Şule Nazlıoğlu Erol, yaptığı açıklamada, davanın esasını Türk milletinin anlayabilmesi için duruşma kamera kayıtlarının televizyonlarda yayınlanmasını istediklerini söyledi. Erol, "Ortada darbe yok, darbeci yok ama 365 tutuklu var. Bu kadar ciddi bir adaletsizlik karşısında böyle bir talepte bulunuyoruz. Adil yargılanma hakkı açısından da kamera kayıtlarının incelenmesi önemlidir" dedi.

Duruşma zabıtlarıyla duruşma kamera kayıtlarının uyuşmadığını öne süren Erol, "Başsavcılığın bu dilekçemizi dikkate alacağı düşüncesindeyiz" diye konuştu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!