BALKANTÜRKSİAD, 14. Ekonomi Zirvesi için Litvanya ve Letonya'ya gidiyor

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), 14. Ekonomi Zirvesi için 18-22 Ekim'de Litvanya ve Letonya'ya gidecek.

BALKANTÜRKSİAD, 14. Ekonomi Zirvesi için Litvanya ve Letonya'ya gidiyor

BALKANTÜRKSİAD'tan yapılan açıklamaya göre, Balkan coğrafyası ile Türkiye arasındaki ticaret hacminin artmasına katkı sağlama adına çeşitli projeler üreten BALKANTÜRKSİAD'ın son durağı Litvanya ve Letonya ülkeleri olacak.

14. Ekonomi Zirvesi'ne Bursa Vali Vekili Ergun Güngör, Bursa Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Fırat Emiroğlu, BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan, yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyelerinden oluşan geniş bir heyet katılacak.

Program kapsamında Litvanya ve Letonya'nın hükümet temsilcileri, Litvanya'nın başkenti Vilnius ile Letonya'nın başkenti Riga'nın ticaret odaları yetkilileri, büyükelçi ve ticaret ataşeleriyle bir araya gelmenin yanı sıra ikili iş görüşmeleri ve firma ziyaretleri gerçekleştirilecek. 

Heyet, ayrıca program kapsamında Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta 19-21 Ekim'de düzenlenecek "BaltıcFashion&Textile Vilnius 2017 Fuarı"na da katılım sağlayarak fuarda yer alan firmalarla BALKANTÜRKSİAD'ın tekstil sektöründe faaliyet gösteren üyeleri ikili görüşmeler yapacak.

Düzenlenecek ziyaret öncesi değerlendirmelerde bulunan BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan, bugüne kadar hayata geçirdikleri ekonomi zirveleri ve yurt dışı ziyaretleriyle sosyal ve kültürel bağın yanında ekonomik yakınlığın kurulması için önemli adımlar attıklarını söyledi. 

Bu kapsamda sık sık Balkanlara gidip geldiklerini ve bu coğrafyanın iş adamları için avantajlarını incelediklerini aktaran Tunakan, şunları kaydetti:

"Son olarak gerçekleştirdiğimiz Belgrad ziyaretiyle de Sırbistan'ın Balkanlar için ne kadar önemli bir ülke olduğunu bir kez daha görmüştük. Şimdi ziyaretini gerçekleştireceğimiz ve Batı ile entegrasyonunu sağlamış Baltık ülkelerininde ekonomik anlamda keşfedilmemiş ve değerlendirilmesi gereken bir pazar olduğunu düşünüyoruz. Bu ülkelerin, Rusya ve diğer ülkelere olan yakınlığı ve iş birliği Türkiye ile arasındaki ilişki için önemli fırsatlar doğuruyor. Bizler de bu fırsatları değerlendirmek adına 35 kişilik bir heyetle Litvanya ve Letonya'ya çıkarma yapacağız. Umarım olumlu sonuçlarla ülkemize döneriz."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!