Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

BALKANLARDA İZ BIRAKIYORUZ

Tunaboylular Deliormanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği'nin '10. Kuruluş Yıldönümü ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü' kutlaması, birlik ve beraberliğin en güzel örneğine sahne oldu.

BALKANLARDA İZ BIRAKIYORUZ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kervansaray Termal Otel'de gerçekleştirilen Tunaboylular Deliormanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği'nin 10. Kuruluş yıldönümünü ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Özel gecenin dostları bir araya getirdiğini ifade eden Başkan Altepe, "Büyük Türk milleti herşeyin en güzelini hakediyor. Bu gece de dostluğun ve kardeşliğin en güzel örneğine sahne oluyor. Balkanlar bizim gözbebeğimiz olmuş önemli topraklarımız. Bursa her coğrafyadan gelen insanları bağrına basmış. Bu şehre hizmet etmek bizim için bir onurdur" dedi.

"Gelecek Türkiye'nin olacak"
Bursa'da nüfusun büyük çoğunluğunu göçmenlerin oluşturduğunu kaydeden Başkan Altepe, "Bursa tarih boyunca Balkanlarla akraba oldu. Yıllarca aynı kaderi paylaştık. Bursa'da yaşayan hemşehrilerimizin arkasındayız. Balkanlarda da eserlerimize sahip çıkıyor, oralarda iz bırakıyoruz. Razgrad ve Şumnu'da çalışmalar yapacağız. Her türlü faaliyet için birlik ve beraberlik içinde olacağız. Gelecek bizlerin, gelecek Türkiye'nin olacak" diye konuştu.
Bursa Tunaboylular Deliormanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Lütfü Yılmaz da derneğin 10. kuruluş yıldönümünde yaşanan dayanışmanın sevincini dernek üyeleriyle paylaştı. Gecede Bulgaristan'dan gelen Razgrad kentine bağlı Sevar Köyü Muhtarı Seniha Kedikova, Başkan Altepe'ye plaket ve yörelerine özgü saat hediye ederek, 6 Mayıs'ta yapılacak organizasyon için Başkan Altepe'yi Sevar'a davet etti. Coşkulu anların yaşandığı gecede Sevar Köyü'nden Bursa'ya gelen halk dansları ekibi de Türkçe şarkılar söyleyerek programa renk kattı.
 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!