"Balkan göçmenleri siyasete malzeme edildi!"

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, AK Parti iktidarına kadar olan geçmiş birçok hükümetin ve siyasetçilerin, Balkan Göçmenlerini siyasi çıkarlarına malzeme olarak kullandıklarını ifade etti.

''Balkan göçmenleri siyasete malzeme edildi!''

BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse ve Yönetim Kurulu üyeleri, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk ile AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdai Yazıcı'yı dernek merkezinde ağırladılar.
Geçmişte Balkan Göçmenlerinin siyasi malzeme olarak kullandığını belirten AK Parti Bursa Milletvekili Öztürk, Balkan Göçmenlerinin siyasetin nesnesi değil öznesi olması gerektiğinin altını çizdi.

Öztürk, "Batı Trakya ile ilgili projeleri geçmişte olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da beraber yürütelim. Batı Trakya halkı arasında son derece güzel bir dayanışma var. Yunanlılar arasından bazıları hala etnik milliyetçilik yapmaya kalksa da Batı Trakya'da huzuru sağlamaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Ziyarette ev sahibi olarak konuşan Şükrü Köse, kendilerine gerçekleştirilen bu ziyaretten dolayı çok memnun olduklarını dile getirdi.
Köse, "AK Parti'nin seçim dönemleri dışında sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmesi ve ortak proje üretmeye gayret etmesi örnek alınması gereken bir faaliyettir, öncelikle bunu belirtmek isterim. AK Parti'nin geçmiş yıllarda olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da Balkanlarda yaşayan kardeşlerimizi düşüneceğinden, onların sorunlarını çözmeye çalışan bizlere yardım ederek, ortak çalışmalar yürüteceğinden kuşkumuz yok" dedi.

Sözlerine, Batı Trakyalı gençlere yönelik yapacakları çalışmaları anlatarak devam eden Köse, "Batı Trakyalı gençler ile bizim gençlerimiz arasında birbirleriyle i tanışmalarını ve dayanışmalarını sağlamak suretiyle aralarında gönül köprüsü kurmak amacıyla onları bir araya getireceğiz. Batı Trakyalı Üniversiteli, gençler önümüzdeki günlerde Bursa'ya gelecekler, bizle de onlara Bursa'yı tanıtacağız" ifadelerini konuştu.

BTDD Bursa Şubesi ile yürütülen ortak projelerle sık sık bir araya geldiklerini belirten AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdai Yazıcı ise, "Batı Trakya'ya ziyaretlerimizde oradaki insanlarımızın sıkıntılarına şahit olduk. Yunanistan'ın içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıyı, en yakın zamanda atlatmasını ve ekonomik krizin düzelmesini arzuluyoruz" diye konuştu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!