Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Balık sezonunun sonu yaklaştı, Bursa'da fiyatlar yükseldi! (ÖZEL HABER)

Balık sezonunda sona doğru yavaş yavaş yaklaşıldı. Fiyatlar ise ne vatandaşı ne de balıkçıyı memnun ediyor. Balıkçılar bu sezon, geçen sezon gibi balık olmadığından yakınıyor. Bursalılar ise fiyatların yüksekliğinden şikayetçi....

Balık sezonunun sonu yaklaştı, Bursa'da fiyatlar yükseldi! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Balık sezonunda yavaş yavaş sona doğru yaklaşılırken, balıkçılar denizlerde geçen yılın onda biri kadar bile balık olmadığından dertli.

Balık tezgâhları bu yıl hem fiyat hem de bolluk olarak geçen yılı arattı.

"VATANDAŞ PAHALI DİYOR, BİZ DE AZ SATIŞ YAPIYORUZ"

Mudanya'da uzun yıllardır balıkçılık yapan Ali Rıza Çakır, "Bu senenin hiç tadı tuzu olmadı. Balık çok az ve çok pahalı. Bu kış ve yazdan biz bir şey öğrenemedik. Lüfer, çinekop ve palamut olmadı, hamsi deseniz 35 liraya fırladı. 2 ay sonra av yasağına gireceğiz. Vatandaş çok pahalı diyor, haliyle biz de az satış yapıyoruz. Uskumru 25 lira, barbunya balığı 50 lira, hamsi 35 lira, deniz levrekleri 45 lira, çipura 35 lira, istavrit 35, çıplak mezgit 35 lira" dedi.

Vatandaşlar ise, "Sık sık tüketmeye çalışıyoruz. Haftada 2 gün mutlaka balık alıyoruz. Ama çok pahalı. Eskisi kadar balık yok. Hamsi ve istavriti çok tüketiyoruz. Balık mutlaka tüketilecek zaten, o yüzden alıyoruz. Hamsinin ucuz olması gerekirdi. Hamsi bizim toplumumuzda en çok yenilen türdür. 35 lira çok pahalı. Keşke ucuz olsa da bol bol tüketsek" şeklinde konuştu.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!