Balayı için gittikleri otelde kabusu yaşadılar!

Beslenme Uzmanı İlter Faik Kaya (36) balayı için gittiği Kıbrıs'taki bir otelde bulunan kulübün bodyguardları tarafından feci halde dövüldü. 10-12 kişinin kendisini dakikalarca dövdükten sonra sürükleyerek dışarı attığını belirtene Kaya, ağlayarak, "4 ay önce evlendik. Balayı için gittik. Başımıza bu geldi. Yaşananlar ile ilgili polise de ayrıntılı ifade verdim; hastaneden de darp raporu aldık" dedi.

Balayı için gittikleri otelde kabusu yaşadılar!

Beslenme Uzmanı İlter Faik Kaya ve ekonomist Nesrin Konuklu Kaya 4 ay önce evlendi. Çift balayı için Kıbrıs Girne'deki bir otele gitmeye karar verdi. Bir tur
şirketi aracılığı yer ayırtan çift geçen Çarşamba akşamı İstanbul'dan yola çıktı. Gece 03.00 sıralarında otele giriş yapan çift odaya yerleştikten sonra dışarı çıktı. Çevrede gezinen çift otelin içinde bulunan kulübe yöneldi.

SÜRÜKLEYEREK DIŞARI ÇIKARDILAR

İlter Faik Kaya o anları şöyle anlattı: "Kulübün içine girdik. Etrafa bakınıyorduk. Doğrusu otele yeni geldiğimiz için bakınıyorduk. Üzerimde şort, tişört ve terlik vardı. Eşim de yanımda o anda. O ara bir bodyguard yanıma gelerek 'Sizi dışarı alabilir miyiz' dedi. Nedenini sorduğumda böyle giremezsiniz dedi. Ben de, kendisine oteldeki bütün konsepti kullanabileceğimizi söyledim. Giderek gerildi. Kısa süre sonra 7-8 bodyguard daha geldi. Ben o an anladım kötü bir şeylerin olacağını. Eşime, uzaklaşmasını istedim. Ve tam o anda bana vurmaya başladılar. Dakikalarca darp olayı sürdü. Bir ara, eşime de vurduklarını gördüm. Yüzüm gözüm kanlar içindeydi. Bu durum en az 10 dakika kadar sürdü. Daha sonra beni sürükleyerek kulübün yakınındaki havuzun oraya bıraktılar."

KAMERALAR HER ANI KAYDETTİ

Tüm anların kameraların önünde yaşandığını her şeyi kameraların kaydettiğini söyleyen Kaya "Eşimin yardımı ile hastaneye gittik. Önce devlet hastanesine gittik. Bana ve eşime ilk müdahaleler yapıldı. Darp raporlarını aldık. Daha sonra polise ifade verdim" dedi.

OTEL MASRAFLARINI KARŞILAYALIM

Gittiği özel bir hastanede bir dizi tedavinin yapıldığını belirten Kaya, kendisini biraz daha iyi hissetmesinden sonra polise daha ayrıntılı bir bilgi verdiğini söyledi. Hastanede olduğu sırada hastaneden gelen bir kişinin, olayın yayılmaması için tüm otel masraflarını üstlenebileceklerini belirten Kaya "Dün, eşimin iki yakını Kıbrıs'a geldi. Çünkü eşim tek başına tüm işlemleri yürütemezdi. Gelen kişilerin yardımı ile uçağa bindim ve dün İstanbul'a geldik. Balayı için gittiğimiz otelde saatler sonra yaşadığımız bu dehşeti tarif edemem. Allahtan bizi götüren tur şirketinin yetkilileri vardı. Yoksa orada başımıza çok daha büyük bir felaket gelebilirdi" dedi.

Beslenme Uzmanı İlter Faik Kaya, yaşadıkları dehşeti gözyaşları içinde anlattı.

4 ay önce evlendiği ekonomist Nesrin Konuklu Kaya ile Girne'de bir otele balayına giden çift, otel içindeki kulüpte kıyafetleri uygun olmadığı gerekçesiyle tartıştığı güvenlikçiler tarafından darp edildi.

4 KİŞİ YÜZÜNE YUMRUKLADI, BURNUNU KIRDI

KKTC polisinin yakaladığı Yasin Çokçu ve Halil Işık adlarındaki iki güvenlikçi mahkemeye çıkartıldı.

Savcılık adına soruşturmayı yürüten polis memuru Kader Çamlıbelli, otelin kulübüne terlikle girmek isteyen İlter Faik Kaya'yı 4 güvenlik görevlisinin darp ettiğini, yüzüne yumruk atıp tekmeledikten sonra burnunun kırılmasına neden olduklarını söyledi. Olaya karışan Bayram Sözüdoğru ve Hüseyin Arı adlı iki güvenlik görevlisinin daha arandığını belirten polis memuru Kader Çamlıbelli, kavga esnasında olayı anlamaya çalışan mağdur eşi Nesrin Konuklu Kaya'nın da güvenlikçiler tarafından tokatlandığını anlattı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu zanlıların bir sonraki duruşmalarına kadar 3 gün poliste tutuklu kalmalarına karar verdi.

OTEL HEMEN İŞTEN KOVDU

Olayın gerçekleştiği otel yönetiminin, İlter Faik Kaya ve eşini darp eden güvenlik görevlilerini işten kovduğu öğrenildi.

KKTC TURİZM BAKANI ATAOĞLU: SORUŞTURMANIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM

KKTC'ye balayına gelen ünlü diyetisyen İlter Faik Kaya'nın Girne'de kaldığı oteldeki kulüpte güvenlikçiler tarafından dövülmesine KKTC Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu sert tepki gösterdi. Devam eden soruşturmanın takipçisi olacağını belirten Ataoğlu, "Turizm adamızın böyle üzücü olaylarla anılmasına neden olanlara karşı her türlü önlemi alacağız, İlter beye de geçmiş olsun diler, gerekli özürleri de yapacağız" dedi.

Bakan Ataoğlu, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, haberi duyar duymaz yetkililerden bilgi istediğini anlattı ve "Ada'mız tatil ve huzur adası olarak biliniyor. Ve öyle de... Herhangi bir turistimizin, misafirimizin ya da öğrencimizin burnu bile kanasa ben hesabını sorarım. Misafirimiz İlter Faik Kaya, yaşadığı bu vahim olaydan dolayı büyük geçmiş olsun diliyorum ve sorumlular hakkında her türlü yasal işlemin yapılacağından emin olmasını istiyorum. Ben ya da çalışma arkadaşlarım İlter beye ulaşarak gerekli özürleri de iletecektir" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!