Bakıp bakıp ağladı! Kaymakam ikna etmeye çalıştı ama...

Ardahan'ın Posof ilçesinde karnesinde zayıf notu olduğunu düşünerek ağlayan 1'inci sınıf öğrencisi Ali Efe Soydemir'i, derslerinin hepsinin 'Çok İyi' olduğuna, Kaymakam Enver Yılmaz ile Belediye Başkanı Cahit Ulgar, güçlükle ikna etti.

Bakıp bakıp ağladı! Kaymakam ikna etmeye çalıştı ama...

Posof İlkokulu'nda düzenlenen yarıyıl karne dağıtım törenine Kaymakam Enver Yılmaz ve Belediye Başkanı Cahit Ulgar katıldı. 1/A sınıfında okuyan Ali Efe Soydemir, karnesini Kaymakam Yılmaz'ın elinden aldı. Karnesinde ders notlarının hepsinin 'Çok İyi' olmasına rağmen 'Zayıf' notu olduğunu düşünen öğrenci, gözyaşlarına boğuldu. Kaymakam Yılmaz ile Belediye Başkanı Ulgar, ağlayan öğrenciyi güçlükle ikna etti. Diğer arkadaşlarının karnelerinde de aynı notların olduğunu gösteren Başkan Ulgar, Ali Efe'den ağlamamasını istedi. Kaymakam Enver Yılmaz ise çocuğu, başını okşayarak sakinleştirmeye çalıştı.

İlçedeki ilkokul, ortaokul ve liselerde karne dağıtım törenine katılan Kaymakam Enver Yılmaz, "Arkadaşlar sizlerin bir büyük ağabeyi olarak kitap okumanızı rica ediyorum. Ne kadar kitap okursanız o kadar kendinizi daha iyi ifade edersiniz. Keşke sizlerin yaşındayken daha çok kitap okusaydım diyorum" ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!