Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bakan Yıldırım'a İsviçre'de başarı ödülü

ULUSLARARASI Toplu Taşımacılık Birliği (UİTP) Toplu Taşımacılık ve Politik Vizyon ve Yüksek Düzenli Destek Ödülünü bu yıl Türkiye Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a verdi.

Bakan Yıldırım'a İsviçre'de başarı ödülü

Her iki yılda bir dünyanın farklı yerlerinde yapılan 60. Kent içi Ulaşım Fuarı bu yıl Cenevre Palexpo salonlarında yapılıyor. Bu çerçevede organize edilen Konferansa İsviçre Ulaştırma Çevre,Enerji, ve İletişimden sorumlu bakan Doris Leuthard da katıldı. Leuthard, yaptığı konuşmada 21'inci Yüzyılın en büyük sorunlarından biri olan şehir içi ulaşımın çözümü hakkında görüşlerini aktardı. Leuthard öncelikle mega şehirlerde mutlaka toplu taşımacılığa gidilmesini önerirken bunların, otobüs, troleybüs, tren, deniz yolu, metrobüs ile metro'ya yönelinmesinin gerektiğini vurguladı.

Daha sonra söz alan UİTP genel sekreteri Alain Flausch da bakanın sözlerine katıldığını belirtti.

UİTP Başkanı Senegal'i Ousmane Thiam'de UİTP'nin çalışmaları hakkında geniş bilgi verdi. Ardından son iki yıl içinde başarılı olan ülkelere UİTP'nin başarı ödülleri verilmesine geçildi. Başarı ödülleri alan kişi veya kuruluşlar şöyle:

* İş dalı: Hong Kong MTR şirketi, * Müşteri hizmetleri alanında İsviçre Demiryolları (SBB), * Entegre ulaşım otoritesi Singapur Ulaşım, * Teknoloji alanında Alman IVU şirketi, * Otobüs istasyonları Projesi Fransa'dan RATP, * 2023 Raylı sistem Vizyonu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi, * Toplu taşıma için 'Politik Vizyon ve Yüksek Düzeyli Destek' ödülü: Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım.

Yıldırım'a ödülünü Başkan Ousmante Thiam ile Genel sekreter Alain Flausch verdi. Ödül töreninden sonra İsviçre Ulaştırma Bakanı Doris Leuthard ile Binali Yıldırım fuarın açış kurdelesini birlikte kesip fuarı gezdi.

Bakan Binali Yıldırım, "Büyük mutluluk ve gurur duyuyorum çalışmalarımızın semeresini alıyoruz" derken çalışmalar hakkında da geniş bilgi verdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!