Bakan Soylu'dan flaş açıklamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir canlı yayında Kandil operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Soylu "İçeride teröristlerin sığınakları ortadan kaldırıldı. 26-27 kilometrede hat kuruyoruz, Kandil uzak hedef değil. Bu bizim için zamanlama meselesidir, zor değil. Ülke için Kandil'in alınması vazgeçilmezdir" dedi.

Bakan Soylu'dan flaş açıklamalar

İçişleri Bakanı Soylu katıldığı bir canlı yayında Kandil operasyonu ile ilgili şunları söyledi:

"Bunlar büyük operasyondur, seçimle alakalı değil. Ortak karar var, terör kaynağında kurutulmalı. İçeride teröristlerin sığınakları ortadan kaldırıldı. 26-27 kilometrede hat kuruyoruz, Kandil uzak hedef değil. Bu bizim için zamanlama meselesidir, zor değil.Ülke için Kandil'in alınması vazgeçilmezdir. Kandil'e uzaktan bakan bir Türkiye değiliz. Böyle bir Türkiye çok eski tarihlerde kaldı. İstediğimiz zaman, istediğimiz güçte ve istediğimiz noktada operasyon yapabilme kapasitesine sahip bir Türkiye var bugün" 

(FETÖ ile mücadele) Kendi adamlarını büfelerden aradıklarını tespit ettik. İtiraflar üzerinden yakaladığımız isimler var. Örgüt Avrupa'yı ikna etme noktasına gelmiş. Yapmamız gereken çok şey var, acımasızca üzerine gidilmeli. Türkiye, işini kesinlikle yarıda bırakmamalı. Cezaevlerinde motivasyonlarını devam ettiriyorlar.

(Bahçeli'nin genel af önerisi) Seçim beyannamemiz de, gündemimiz de genel af yok. MHP'nin beyannamesinde var. Kendi değerlendirmemizde af konusu yok.

(Bedelli askerlik) Terörle mücadele ediyoruz, bu kararı vermek kolay değil. Seçim sonrası tekrar oturulup konuşulur. İhtiyaçlar gerektiriyorsa, değerlendirilebilir.

(Kayyum atanan belediyeler) Kayyum belediyeleri konusunda büyük başarı elde edildi. Bugün Güneydoğu'da huzur var, demek ki yapılabiliyormuş. Bölge halkını daha iyi noktaya getirecek adımlar atıldı.

(Demirtaş için yapılan çağrılar) İmza sayısının suçu ortadan kaldırdığı sistemi anlatsınlar. 

(Seçim güvenliği önlemleri) Güneydoğu'dan sandıkları birleştirme çağrıları geliyordu.

(Uyuşturucu ile mücadele) Meseleye güvenli şehirler konseptinde bakıyoruz. Türkiye'de bugün büyük çaplı organize suç örgütü yok. Uyuşturucu meselesini bitireceğiz. Bu yıl toplam 7 bin 773 kilogram eroin ele geçirildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!