Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bakan Soylu'dan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'a büyük övgü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önümüzdeki 5 yıl boyunca Bursa'nın destansı hizmetlere ev sahipliği yapacağını belirterek, Bursalılardan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a sahip çıkmalarını istedi. 

Bakan Soylu'dan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'a büyük övgü

Bakan Soylu, Bursa'da şehit aileleri, işadamları ve çeşitli STK'ların temsilcileriyle bir araya geldi. Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Fuaye Salonu'ndaki buluşmaya, aralarında siyasilerin de bulunduğu yüzlerce kişi katıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, burada yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın 'üzerinde en ufak bir kiri bile barındırmayan' düzgün bir insan olduğunu dile getirdi.

Başkan Aktaş'ı İnegöl Belediye Başkanlığından beri tanıdığını ve kendisine kefil olduğunu vurgulayan Bakan Soylu, "Hayatında en ufak bir kara leke, iz, is dahi yoktur. Bursa'nın evladıdır. Heyecanı, hayalleri ve Bursa için yapacakları vardır. Ben inanıyorum ki Bursa'da önümüzdeki 5 yıl destansı hizmetlerin altına imzasını atacaktır. Buna inancımız tamdır" dedi. 

Türkiye'nin gözbebeği şehirlerinden biri olan Bursa'nın kendisine has özelliklerinin bulunduğunu vurgulayan Bakan Soylu, Bursalıları önümüzdeki 5 yıl boyunca büyük hizmetlerle buluşturacak anlayışı vatandaşlarla birlikte sergilemek istediklerini ifade etti. Salonu dolduranlara seslenen Bakan Soylu, "Size söyleyeceğim tek bir şey var. Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ı, Türkiye için kıymetli bir şehir olan Bursa'sız bırakmayın" diye konuştu. 

Salonda yer alanlara söyleyeceği bir şey daha olduğunu ifade eden Bakan Soylu, "Çok açık ve net bir şekilde dile getiriyorum. Hem Süleyman Soylu hem de Bursa'ya uzaktan da olsa sevdası bulunan bir kardeşiniz, geldiğimde Bursa'dan gıda alan biri olarak ben de Alinur Aktaş başkanımızın emrindeyim" şeklinde konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise seçimlerde CHP ve İYİ Parti'yi destekleyecek vatandaşlara çağrıda bulunarak, teröre zemin hazırlayan partiyle yapılan ittifakın iyi değerlendirilmesini istedi. 
Başkan Alinur Aktaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Bursa temaslarına eşlik etti. Bakan Soylu'nun Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Fuaye Salonu'ndaki işadamı ve STK'larla olan buluşmasında konuşan Başkan Aktaş, Bursa'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'ye her zaman güçlü bir destek verdiğini hatırlattı. 31 Mart seçimlerinde sağduyunun galip geleceğini ifade eden ve yaklaşan yerel seçimler için MHP ile Cumhur İttifakı adı altında güçlü birliktelik oluşturduklarını söyleyen Başkan Aktaş, Bursa ve Türkiye'nin geleceğini düşünen herkesi kurulan bu ittifaka destek vermeye davet etti. 

Başkan Aktaş, yaptığı konuşmada, CHP ve İYİ Parti'nin sağduyulu mensuplarına yönelik çağrıda bulundu. Terörle kol kola giren, binlerce vatan evladının şehit edilmesine, binlerce yavrunun yetim kalmasına, binlerce kadının dul olmasına zemin hazırlayan bir parti ile ittifak yapılmasının iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Aktaş, "Ben inanıyorum ki hem Bursalı hemşehrilerimiz hem de Türkiye'deki vatandaşlarımız Cumhur İttifakı'na gereken destek ve katkıyı sağlayacaklardır" ifadelerini kullandı. 

Bakan Soylu, Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde de vatandaşlara seslendi

Bakan Süleyman Soylu, Adnan Menderes Meydanı'nda yapılan mitingde konuştu. Konuşmasında millet ittifakına yüklenen Soylu, "Bunlar ne yaparlarsa yapsınlar, 13-14 yaşındaki çocukları, kız çocuklarını Murat Karayılan'a, Cemil Bayık'a meze edenlerin burnundan fitil fitil getirmezsek Allah bize hesabını sorsun" dedi. 

Soylu, "Her tarafa fitne tohumu ekiyorlar. Ne yapıyorlar biliyor musunuz? Belediye meclis üyeleri, 299 tane belediye meclis üyesi verdiler. Dediler ki biz 300 tane meclis üyesi verdik. Peki o zaman biz neden terörle mücadele ettik? Neden bunların parasal kaynaklarını kesiyoruz, neden uyuşturucu operasyonları yapıyoruz? Niye bu ülkede 13-14 yaşındaki çocukların dağa gitmesini engelleyebilmek için onlara nefes aldırmıyoruz? Bunlar ne yaparlarsa yapsınlar, 13-14 yaşındaki çocukları, kız çocuklarını Murat Karayılan'a, Cemil Bayık'a meze edenlerin burnundan fitil fitil getirmezsek Allah bize hesabını sorsun. Bizim çocuklarımız kendilerine yeni bir yaşama alanı açmaya çalışanlar için mi şehit oldu? 299 meclis üyesinin hepsinin çetelesini çıkardık. Evet hepsine tek tek baktık. Hepsi CHP'de, İYİ Parti'de, Saadet'te, çıksınlar yok desinler. Dedikodu yapmayı biliyorlar, ama önüne belge koyduğun zaman hiçbir şey diyemiyorlar. Kimisi araç yollamış, kimisi PKK'dan içeride yatmış, kimisi PKK'ya lojistik yapmış, kimisi istihbarat sağlamaya çalışmış, kimisi HDP'de eş başkanlığı yapmış. Dertleri şu, dertleri çok net ve açık bir şekilde önümüzdeki 4 buçuk yılda Türkiye'yi ele geçirip anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirmek. Şimdi bunun hesabını yapıyorlar. Ne olursunuz bunlara yüz vermeyin" şeklinde konuştu. 

Bakan Soylu, "Biz o kadar güzel bir coğrafyada yaşıyoruz ki bir elimiz doğuda, bir elimiz batıda. Bizim bu coğrafyada olmamızı hazmedemeyenler çeşitli oyunlar kurmaya çalışıyorlar. Irak, Suriye, Mısır, Yemen, Afganistan, Pakistan, Avrupa ülkelerinde katliam yaptılar. Kimse sesini çıkarmadı. Biz batı değiliz. Kimse kusura bakmasın. Biz anamızı babamızı kimseye yedirmeyiz. Biz sadece anamıza, babamıza sahip çıkmıyoruz, mezarlarımıza da sahip çıkıyoruz. Dünyanın neresine giderlerse gitsinler, sömürdüler. Bugün Afrika'da açlık var. Türkiye olmasa, su kuyusu açamayacaklar, hastanelere gidemeyecekler. Yetimlerin üzerinde al yıldızlı bayrak var, STK temsilcileri, iş adamlarımız var. Devletimiz dünyanın her yerine uzanıyor. Şimdi bunlar bu 4 buçuk yılda, Türkiye bunları yapmasın diye, hakkaniyete, adalete çağrı yapmasın diye, kendi standartlarını yükseltmesin diye, ekonomide güçlü adımlar atmasın, terörü kökünden tamamen kazımasın diye, istikrarsız bir devlet oluşturabilmek için 31 Mart'ta bizi zaafiyete uğratmak istiyorlar" diye konuştu. 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!