Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bakan Soylu açıkladı: DEAŞ'ın sözde Türkiye emiri yakalanıp tutuklandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, DAEŞ'in sözde Türkiye emiri Mahmut Özden'in, önemli planlarla yakalanarak tutuklandığını açıkladı.

Bakan Soylu açıkladı: DEAŞ'ın sözde Türkiye emiri yakalanıp tutuklandı

DEAŞ'ın sözde Türkiye emiri önemli planlarla yakalanıp tutuklandı.

Açıklama, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapıldı.

Bakan SoyluTwitter hesabından yaptığı paylaşımda, emniyet teşkilatına tebrik ve teşekkürlerini bildirerek, "DEAŞ'ın sözde Türkiye emiri, önemli planlarla yakalandı ve tutuklandı" bilgisini verdi.

Konuyla ilgili gazetecilere açıklama da yapan Soylu, yakalanan teröristin Mahmut Özden olduğunu açıkladı. 

Teröristin evinde ve diğer yerlerde yapılan aramalarda dijital materyallere ve bilgisayarlara el konulduğunu söyleyen Soylu, "Elde edilen bilgilere göre gerek Irak ve Suriye'den sürekli talimatlar aldığı, 10-12 kişilik gruplar oluşturmak suretiyle Türkiye'de eylemler ve hareketlilik ortaya koyacağı belirlendi" diye konuştu.

Soylu şöyle devam etti:

"Operasyon devam ediyor. Şu anda onunla bağlantılı elimizde sorguları devam eden DEAŞ mensupları söz konusu. Kafamı karıştıran şeyler var. DAEŞ'e baktığınızda hiç yapmaması gereken sözde eylemlerin de planlandığını görüyorsunuz. O zaman arkasına bakmak lazım, kimin ve nerelerin motivasyon sağladığına bakmamız gerekir. Arkadaşlarımız bununla da ilgili değerlendirmeler yapıyor." 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!