Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bakan Selçuk'tan 'Müfredat nasıl yetişecek?' sorusuna yanıt

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "Ders süresi kısaldı, müfredat nasıl yetişecek?" sorusunu yanıtladı. Ders saatlerinin yüz yüze eğitimde kısaltıldığını ama uzaktan eğitimin sürdüğüne dikkat çeken Selçuk, "Müfredatta bir azalma söz konusu değil" dedi.

Bakan Selçuk'tan 'Müfredat nasıl yetişecek?' sorusuna yanıt

Koronavirüs sürecinde okullarda ders saatleri azaltıldı. Peki, müfredatta bir değişiklik olacak mı? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin merak ettiği bu soruyu sosyal medya hesaplarından paylaştığı video ile yanıtladı.

Selçuk, karma bir modelle öğrencilerin, eğitimlerine haftanın iki günü okulda yüz yüze, diğer günler uzaktan eğitimle devam edeceğine işaret ederek, "Bu nedenle müfredatta bir azalma söz konusu değil. Uzaktan eğitimde ders takibinin aksatmadan yapılması, uzaktan eğitime gereken önemin verilmesi yolundaki telkinlerimiz bu yüzden" ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesaplarından yayınladığı videoda, ders saatlerinin yüz yüze eğitimde azaltıldığını ifade eden Selçuk, şunları kaydetti:

"Ama müfredat, uzaktan eğitimle bütünsel olarak verilmeye devam ediyor. Bu süreçte, karma bir modelle öğrencilerimiz, eğitimlerine haftanın iki günü okulda yüz yüze, diğer günler uzaktan eğitimle devam edecek. Bu nedenle müfredatta bir azalma söz konusu değil. Uzaktan eğitimde ders takibinin aksatmadan yapılması, uzaktan eğitime gereken önemin verilmesi yolundaki telkinlerimiz bu yüzden. TRT EBA kanalları ile okuldaki dersler birbirini tamamlayıcı bir nitelikte hazırlandı."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!