Bakan Sarıeroğlu: Milletimiz 'yıkım ittifakını' yerle bir edecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Milletimiz 'yıkım ittifakını' inşallah yerle bir edecek ve sandıktan en büyük mesajı tüm dünyaya yine milletimiz verecek." dedi.

Bakan Sarıeroğlu: Milletimiz 'yıkım ittifakını' yerle bir edecek

Sarıeroğlu, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik'in  katılımıyla, merkez Yüreğir ilçesi Kışla Mahallesi'nde düzenlenen mitingde  yaptığı konuşmada, Adana'nın 24 Haziran seçimlerine hazır olduğunu söyledi.

Yaklaşık 16 yıldır yapılan hizmetlerin ortada olduğunu belirten  Sarıeroğlu, milletten aldıkları güçle yola devam ettiklerini anlattı.

Sarıeroğlu, her alanda devrim niteliğindeki projeleri hayata  geçirdiklerini ifade ederek, "Daha yapacak çok işimiz, hayata geçireceğimiz çok  hizmetimiz var." diye konuştu.

Türkiye'ye yönelik kurulan tuzaklar ve oynanan oyunların olduğunun  altını çizen Sarıeroğlu, şöyle devam etti:

"Bugüne kadar geçirdiğimiz tüm badirelerde milletimiz kurulan  tuzakları bozdu, oyunları kuranların başına indirdi. Milletimiz inşallah şimdi de  pusuda bekleyen, 'acaba bir sıkıntı yaşanır mı?' diyenlerin ümitlerini inşallah  suya düşürecek ve o pusuda bekleyenleri kendi kurdukları tuzaklara düşürecek. Dün  Sayın Cumhurbaşkanımız ekranlarda açıkladı, bundan sonra büyük hayallerimize ve  hedeflerimize ulaşmak için yepyeni bir dönem başlayacak. Yeni bir atılım, yeni  bir hamle dönemi başlayacak. Bu yüzden 'vakit Türkiye vakti' diyoruz. Yapacağımız  atılımlarla, atacağımız güçlü adımlarla ülkemizi dünyanın en güçlü ülkelerinden,  söz sahibi, verilen kararlarda irade sahibi bir ülke haline getireceğiz. Hızlı  bir bürokrasi, hızlı işleyen bir süreç, kararların hızlı alındığı, zaman  kaybedilmediği yeni bir hükümet modeli oluşturuyoruz. Bakanlıklarımızın daha  etkin olması, hayallerimize daha hızlı ulaşmak için yeni bir modeli inşallah  hayata geçiriyoruz."

"TÜRKİYE ARTIK ESKİ TÜRKİYE DEĞİL"

Bakan Sarıeroğlu, bundan sonra yeni dünya düzeninde, güçlü teknoloji  ve bilişim hamleleriyle çok daha hızlı şekilde yollarına devam edeceklerini dile  getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, yerli ve milli  savunma sanayisinin geliştirildiğini anlatan Sarıeroğlu, Zeytin Dalı Harekatı'nda  bu sayede destan yazıldığını vurguladı.

"Türkiye artık eski Türkiye değil." diyen Sarıeroğlu, konuşmasını  şöyle sürdürdü:

"Türkiye'yi eski haline getirmekle ilgili planlar yapıyorlar.  Milletimiz 'yıkım ittifakını' inşallah yerle bir edecek ve sandıktan en büyük  mesajı tüm dünyaya yine milletimiz verecek. Recep Tayyip Erdoğan dışında hiçbir  dertleri yok. Ne iş yapmayla, ne proje üretmeyle ilgili hiçbir hedefleri yok.  Türkiye'yi götürmek istedikleri istikametle ilgili ağızlarından çıkan tek söz  yok. Sadece yıkmaktan, durdurmaktan, Türkiye'nin gelmiş olduğu bu aşamayı bozmuş  olmaktan başka hiçbir söylem ağızlarından çıkmıyor. Dertleri olmuş TİKA, dertleri  olmuş TRT. Bunlara baktığınız zaman amaçlarının ne olduğu çok net ortaya çıkıyor.  TİKA'dan ne istiyorsunuz? TİKA, Türkiye'nin, güzel ülkemizin, güzel  insanlarımızın elini mazlum ve mağdur coğrafyalara uzatan, Osmanlı'dan  ecdadımızdan miras eserleri, Afrika'sından Asya'sına tüm dünya ülkelerinde inşa  eden, restore eden milli ve yerli bir kurumumuz."

"TRT VE TİKA YERLİ VE MİLLİ BİR KURULUŞ"

Sarıeroğlu, muhalefetin milli ve yerli her şeyle dertleri olduğunun  altını çizerek, şunları kaydetti:

"Ama Edirne'ye gitmeyi, Edirne Cezaevi'nin sözcülüğünü yapmayı, terör  örgütleriyle ortak miting yapmayı çok iyi biliyorlar. İnşallah milletimiz bunun  da gereğini yerine getirecek diye inanıyoruz. TRT bugün her dilde yayın yapıyor.  Türkiye'de olup biteni, biliyorsunuz CNN var, BBC var, bunların da gerçek yüzünü  biz Gezi olaylarında gördük. 17-25 Aralık dönemlerinde, kumpasta bu yabancı haber  kanallarının neye hizmet ettiğini gördük. TRT'nin yabancı bir haber kanalını  açtık. Ülkemizde ne olup bitiyorsa tüm dünyaya gerçekleri, her şeyiyle açıklayan  bir haber kanalı. Bu haber kanalının sesini kesmek istiyorlar. Ülkemizde 81  milyon vatandaşımıza güzel haberler sunan, vatandaşlarımızın haber alma imkanını  arttıran TRT'nin sesini kesmek istiyorlar. Bunlar mı yerli ve milli, size sormak  istiyorum. TRT ve TİKA yerli ve milli bir kuruluş. Yerli ve milli ne varsa  bunların dertleri var. Biz onların inadına, milletimizle birlikte ülkemizin kurum  ve kuruluşlarına, vatandaşlarımıza, bayrağımıza, ezanımıza nasıl sahip çıkıyorsak  sahip çıkmaya devam edeceğiz."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!