Bakan Sarıeroğlu Adana'da vatandaşlarla iftar yaptı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Adana'da vatandaşlarla iftar yaptı ve cami açılışı gerçekleştirdi.

Bakan Sarıeroğlu Adana'da vatandaşlarla iftar yaptı

Sarıeroğlu, Seyhan ilçesi Sarıhamzalı Mahallesi'nde Türk Kızılayı  Adana Şubesince düzenlenen iftara katıldı.

Vatandaşlara hitap eden Sarıeroğlu, rahmet ve bereket ayında  hemşehrileriyle gönül sofrasında bir araya geldiğini ve bundan dolayı mutlu  olduğunu söyledi.

Adana'da üç gündür yoğun şekilde seçim çalışmaları yürüttüğünü  belirten Sarıeroğlu, "Geldiğimizden itibaren Adanalı hemşehrilerimizin çok büyük  bir teveccühüne nail olduğumuzu düşünüyorum. İnşallah bu süreci aynı şekilde  devam ettireceğiz." dedi.

Adana ve bölgenin son 16 yıldır birçok güzellikle buluştuğuna dikkati  çeken Sarıeroğlu, büyük yatırımlar gerçekleştirildiğini dile getirdi.

Sarıeroğlu, 24 Haziran itibarıyla tarihi bir dönüm noktası  yaşanacağını, sonrasında da gönül gönüle, el ele vatan, millet ve ülke için bir  arada olmaya devam edeceklerini söyledi.

YENİ YATIRIMLAR

Bölge için yeni gelişmeler olduğuna işaret eden Sarıeroğlu, "Çok uzun  süredir talep edilen, beklenilen bir gelişme çok önemli bir aşamaya gelmiş  durumda." dedi.

Güney Seyhan Hastanesiyle ilgili çalışmaların bütün aşamalarını  tamamladıkları bilgisini veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu,  şunları kaydetti:

"Kısa süre sonra inşallah temelini atacağız. Şu an proje aşamasında.  150 yataklı yeni hastanemizde bu bölgede siz değerli hemşehrilerimize en kaliteli  sağlık hizmetini vermek için 'Bismillah' deyip çalışmalarımızı başlatıyoruz.  Bunun hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Yine 24 derslikli bir okul  inşaatımız başladı. İnşallah yeni eğitim-öğretim döneminde çocuklarımız bu  okulumuzda güzel hizmetlerle buluşmuş olacak.

Yine bu bölgede iki hekimimizin görev yapacağı aile toplum sağlık  merkezimizi açacağımızın müjdesini de kısa süre sonra burada sizlerle paylaşmış  olmak istiyorum."

İftarın ardından Sarıeroğlu, Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve Türk  Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ile hayırseverlerin katkısıyla  yaptırılan Yeni Cami'nin açılışını gerçekleştirdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!