Bakan Pekcan, DEİK heyetini kabul etti

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulunun (DEİK) iş konseylerinin güçlenmesinin önemli olduğunu belirterek, "Genel Sekreterliğin de iş konseyleri ile birlikte faaliyet odaklı olmaktan çıkarak, proje odaklı bir yapıya dönüşmesi faydalı olacaktır." dedi.

Bakan Pekcan, DEİK heyetini kabul etti

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Nail Olpak başkanlığındaki DEİK heyetini, bakanlığın toplantı  salonunda kabul etti.

Bakan Pekcan burada yaptığı konuşmada, DEİK üyeleriyle bir araya  gelmekten memnuniyet duyduğunu dile getirerek, "Burası benim evimse, sizin de  eviniz." ifadesini kullandı.

Bakanlığın DEİK ile iş birliğine önem verdiğini, istişareye ve  önerilere açık olduğunu belirten Pekcan, DEİK'in bir sıçrama yapması gerektiğini,  bunun ülke ekonomisinin sıçrama yapmasına katkı sağlayacağını söyledi.

Pekcan, "Bu konuda yeni bir vizyonla, neler yapabiliriz, iş  konseylerini nasıl güçlendirebiliriz, bu yönde ortak çalışmalar yapmamız  gerekiyor.  Hem genel sekreterliğin ve iş konseylerinin hem de yönetim kurulunun  ayrı ayrı güçlenmesi önemli. Yönetim Kurulu bir danışma organı olarak güçlenmeli.  Genel Sekreterliğin ise iş konseyleri ile birlikte faaliyet odaklı olmaktan  çıkarak, proje odaklı bir yapıya dönüşmesi faydalı olacaktır." diye konuştu.

Daha sonra görüşme basına kapalı devam etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!