Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bakan Pekcan'dan gümrük kapıları açıklaması

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yaptığı açıklamada İran ve Irak gümrük kapılarının yeniden açılmasıyla birlikte "temassız ticaret" uygulamasına son verildiğini belirtti

Bakan Pekcan'dan gümrük kapıları açıklaması

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yaptığı açıklamada İran ve Irak gümrük kapılarının yeniden açılmasıyla birlikte ticaretin aksamaması için "temassız ticaret" uygulamasına son verildiğini açıkladı. 

Pekcan'ın açıklamaları şöyle;

"Tüm dünyayı etkileyen Kovid-19 pandemisi nedeniyle bir süredir kapalı olan başta Habur ve Gürbulak olmak üzere İran ve Irak'a açılan gümrük kapılarımız uluslararası yük taşımacılığına yeniden açılmıştır. Kovid-19 ile mücadelede tüm dünyada bulaşın yayılım hızının düşmesi, Irak ve İran'da pandeminin etkilerinin azalmış olması sebebiyle daha önce bu ülkelere yönelik uygulanan kısıtlamalar kaldırılmıştır. Böylece, diğer gümrük kapılarımızda uygulanmakta olan sağlık ve güvenlik tedbirleri alınmak suretiyle ticari araç giriş-çıkışlarına yeniden izin verilecektir. Türkiye'nin önemli ticaret ortakları olan Irak ve İran'a açılan gümrük kapılarımızın uluslararası yük taşımacılığına yeniden açılması ile birlikte, ticaretimizin aksamaması için devreye alınmış olan "temassız ticaret" uygulamasına da son verilecektir.  Söz konusu kararın ihracatçılarımıza, nakliyecilerimize, ulaştırma sektörümüze ve tüm ticaret camiamıza hayırlı olmasını dilerim."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!