Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bakan oğluna fakirlik bursu iddiası

Ankara'daki TED Koleji'nin dar gelirli ailelerin başarılı çocukları için verdiği bursa Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun 12. sınıf öğrencisi oğlu da dahil edildi. Ancak Davutoğlu bursu reddetti.

Bakan oğluna fakirlik bursu iddiası

Taraf gazetesinin iddiasına göre Türkiye'de bugüne kadar çok sayıda siyasetçi, bürokrat ve işadamı yetiştiren TED Koleji, ilginç bir "burs" skandalı ile çalkalanıyor.

Her yıl, başarılı ve gelir durumu iyi olmayan beş öğrenciyi, "tam burslu" olarak okutma kararı alan TED yönetimi, 2013-2014 öğretim döneminde tam burslu okutulacak 5 öğrenci arasına Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun 12. sınıf öğrencisi oğlu M. Davutoğlu'nu da aldı. Listenin açıklanması ile birlikte ise, okul karıştı. Ancak Davutoğlu bursu reddetti.


TED yanıt vermedi
TED Koleji Genel Müdürü Sevinç Atabay, Taraf 'ın konuyla ilgili iddiaları aktarmasına rağmen, bir açıklama yapmadı.Okul yönetimi, Atabay'ın yurtdışında olduğunu belirterek, konuyu tam olarak Atabay'ın bildiğini kaydettiler. Öte yandan halen birçok bakan ve milletvekilinin çocukları aynı okulda eğitim görüyor. TED, Türkiye'de en pahalı özel okulların başında geliyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!