Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bakan Kasapoğlu'ndan Bursa Karacabey'e yatırım müjdesi

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Bursa ziyaretinde, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'la bir görüşme yapan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Karacabey'in özellikle son yıllarda her alanda olduğu gibi sportif faaliyetlerde de gerçekleştirdiği atılımları yakından takip ettiğini ifade ederek, ilçe genelinde spora yönelik yeni yatırımlar gerçekleştirme sözü verdi.

Bakan Kasapoğlu'ndan Bursa Karacabey'e yatırım müjdesi

Son dönemde; sosyal, kültürel ve ekonomik yönlerden büyük gelişmelerin yaşandığı Karacabey'de, belediye tarafından sağlıklı ve donanımlı nesillerin topluma kazandırılması hedefiyle spora ve sporcuya verilen destekler, önemli geri dönüşler vermeye devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu,Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ile yaptığı görüşmede ilçedeki başarılı sportif faaliyetlerin yakından takipçisi olduğunu ifade ederek, Karacabey'e daha fazla spor yatırımı yapma konusunda destek sözü verdi.

Kente büyük değer katıyor

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Bursa Büyükşehir Belediyesi ziyaretinde, Başkan Ali Özkan'la da görüşenBakan Kasapoğlu, Karacabey'in özellikle son yıllarda her alanda olduğu gibi sportif faaliyetlerde de gerçekleştirdiği atılımları yakından takip ettiğini ifade ederek, bu başarılı çalışmaların kente büyük değer kattığını söyledi.

Bakan Kasapoğlu, spora ve sporcuya verdiği koşulsuz destekten ötürü Belediye Başkanı Ali Özkan'a teşekkür etti.

Gerçekleşen görüşmede; AK Parti Bursa milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu ile Refik Özen, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan SalmanileGençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Süleyman Şahin de hazır bulundu.

Dört bir yana modern tesisler

Bakan Kasapoğlu ile son derece verimli bir görüşme gerçekleştiren Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, görüşmede Uluabat Mahallesi'ndeki âtıl durumda bulunan sahanın sentetik sahaya çevrilmesi, Öğretmenler Parkı içerisine 1 adet doğal çim futbol sahası, 1 adet çok amaçlı salon, 1 adet tenis kortu ve 2 adet kapalı kort yapılması konularının gündeme getirildiğini söyledi.

Başkan Özkan ayrıca,belediye yüzme havuzunun günümüz şartlarına uygun, yaz-kış kullanılabilir bir şekildekapatılması için ödenek konusunda bakanlıktan destek sözü aldıklarını ifade ederek, yine aynı şekilde çeşitli kırsal mahallelere halı sahalar ve gençlik merkezi tesisinin yapım için de Bakan Kasapoğlu'nun kendisine söz verdiğini müjdeledi.

Sporda altın çağını yaşıyor

Göreve geldikleri ilk günden bu yana, 'spor ve sporcu dostu kent' hedeflediklerini anımsatan ve ilçedeki lisanslı sporcu sayısını 300'den 8 bine yükseltmelerinin de bu başarıların temelini oluşturduğunu kaydeden Belediye Başkanı Ali Özkan, "İlk günden beri ilçemizde lisanslı sporcu sayısını giderek arttırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ancak bazı alanlarda kapasitemiz zorlanıyor. Bu konuda gerekli yatırımlar için bakanlığın desteğine ihtiyacımız vardı.  Bursa'da gerçekleşen görüşmede sayın bakamınızdan önemli sözler aldık. Verdikleri destek sözünden ötürü kendilerineteşekkür ediyorum. Karacabey sporda başarılarla adından söz ettirmeye devam edecek" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!