Bakan Eroğlu: Suriye'deki mevzi ve yol yapım çalışmaları sürüyor

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) yürütülen Zeytin Dalı Harekatı için görevlendirilen iş makinelerinin Suriye'deki mevzi ve yol yapım çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.

Bakan Eroğlu: Suriye'deki mevzi ve yol yapım çalışmaları sürüyor

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yaptığı açıklamada, Bakanlık olarak Türk Silahlı  Kuvvetleri (TSK)  tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda kendilerine düşen  görevleri layıkıyla yerine getirmeye çalıştıklarını belirtti.

Devlet Su İşleri (DSİ) ve Orman genel müdürlüklerine (OGM) ait iş  makineleriyle harekata destek verdiklerini vurgulayan Eroğlu, "Operasyon alanında görevlendirilen personel ve iş makineleri, askeri araçların ulaşımı ve tankların karşı ateşlerden korunması için mevzi kazım çalışmalarını yürütüyor. DSİ bu  çalışmaları 10 kamyon, bir ekskavatör ve bir silindir ile yapıyor." dedi.

Eroğlu, Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından da Kuzey Irak ve  Suriye'deki bazı mevkilerin ayrıntılı hava tahmin raporları ile bölgelerde  özellikle hassas atış kabiliyetine sahip silah sistemleri ve hava harekatları  için meteorolojik veri ve raporların 7 gün 24 saat esasına göre kesintisiz olarak  TSK'yla paylaşıldığını ifade etti.

"BU VATANIN EVLATLARI CANINI VERMEKTEN ÇEKİNMEZ"

Bakan Eroğlu, Türkiye'nin bekasını ilgilendiren harekatta kendilerine  de görevler düştüğünü belirterek, şunları kaydetti:

"Hem sahip olduğumuz makine parkı hem de cefakar ve fedakar  personelimiz ile verilen görevi yerine getiriyoruz. Bu görevi yerine getirirken  iki personelimizi şehit verdik. İdlib Gerginliği Azaltma Kontrol Gücü  faaliyetleri kapsamında, İdlib'in kuzeyinde intikal halinde olan konvoya  düzenlenen saldırıda DSİ mensuplarımızdan Yasin Tanboğa şehit olmuştu. Diğer  personelimiz Mahmut Pakyürek ise ağır şekilde yaralanmış daha sonra şehit  düşmüştü. Havan saldırısı neticesi ile yaralanan Mehmet Adal'ın tedavisi de  tamamlandı. Personelimizden şehit olanların ve diğer bütün şehitlerimizin bu ülke  için yaptıklarını hiçbir zaman unutmayacağız. Bu vatanın evlatları gerektiğinde  kanını ve canını vermekten çekinmez."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!