Bakan Elvan: "Birlikte güçlü olacağız"

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, barış ve özgürlükten söz edenlerin hendek ve çukur siyaseti ile bir çok insanı mağdur ettiğini belirterek, "Biz ülkemize birlikte sahip çıkacağız, birlikte güçlü olacağız. 15 Temmuz'da nasıl yaptıysak, bu ülkeyi bölmeye çalışanlara karşı aynı şekilde birlikte dik duracağız" dedi.

Bakan Elvan: ''Birlikte güçlü olacağız''

Seçim çalışmalarına Akdeniz ve Toroslar ilçelerinde devam eden Bakan Elvan, mahalle ziyaretleri ve esnaf gezilerinde vatandaşlarla bir araya gelerek 24 Haziran seçimlerinde destek istedi. Mahalle ziyaretleri ve esnaf gezileri esnasında vatandaşlardan yoğun ilgi gören Elvan, "Biz AK Parti olarak Türkiye'yi vesayetten kurtardık. Ama Kürt kimliğini kullanarak sizin üzerinizde vesayet oluşturmaya çalışıyorlar. Siz o vesayete hayır diyeceksiniz. Bir taraftan 'barış özgürlük' deyip, diğer taraftan sizin o küçük çocuklarınızı dağa kaldırıp eline silah verdiler. Ama şimdi huzur içindesiniz. Bundan daha mutlu bir şey var mı? Korkmayacağız, biz sizin için mücadele ediyoruz" diye konuştu.

"Ülkeyi bölmek isteyenlere karşı birlikte dik duracağız"

Kürtçe yayın yasağının AK Parti iktidarı döneminde kalktığını kaydeden Elvan, ''Cumhurbaşkanımız iktidara geldiği ilk günden itibaren sizin için çalışmıştır. O dönemlerde Kürtçe yayın yasağı vardı, kim kaldırdı bu yasakları? AK Parti kaldırdı. CHP kaldırmadı, HDP kaldırmadı, AK Parti kaldırdı. Sizlere barıştan özgürlükten bahsederler, Amerika'nın karşısına çıktıkları zaman el ayak öperler diz çökerler. Sizi tehdit edenlerden korkmayın, mücadele edin. Biz sonuna kadar sizin yanındayız. Recep Tayyip Erdoğan sizler için mücadele etti. Ama onun önünü kesmeye çalıştılar. Çünkü o halkını dinliyordu. Çukur ve hendek siyaseti güttüler. Birçok kardeşimizi mağdur ettiler, evsiz barksız kalmasına sebep oldular. Biz hepsini yeniden inşa ettik. Biz ülkemize birlikte sahip çıkacağız, birlikte güçlü olacağız. Ama ben şuna inanıyorum 15 Temmuz'da nasıl yaptıysak, bu ülkeyi bölmeye çalışanlara karşı aynı şekilde birlikte dik duracağız. Demokrasi, özgürlük, huzur ve güven için birlikte çalışacağız. Yeter ki, siz bizimle birlikte olun daha birlikte çok işleri yapacağız" ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!