Bakan Çavuşoğlu: Bunları bir araya getiren FETÖ, PKK ve diğer terör örgütleridir

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bu kadar birbirinden zıt partileri bir araya ne getirdi acaba. Sadece seçim kazanmak için mi? Neden? Bunları bir araya getirenler, Türkiye'nin diz çökmesini isteyenler. Bunları bir araya getiren FETÖ, PKK ve diğer terör örgütleridir. Bazı ülkeler de bunların arkasında var." dedi.

Bakan Çavuşoğlu: Bunları bir araya getiren FETÖ, PKK ve diğer terör örgütleridir

ÇavuşoğluAntalya'nın Manavgat ilçesi Ilıca Mahallesi'nde  vatandaşlarla bir araya geldi.

Bakan Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, bugün İstanbul'da İslam  İşbirliği Teşkilatı'nın Olağanüstü Dışişleri Bakanları toplantısını  gerçekleştirdiklerini anımsatarak, toplantıya katılan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, tüm mazlumlara sahip çıktığı için teşekkür etti.

Türkiye'nin büyüdüğüne işaret eden Çavuşoğlu, büyüdükçe de Türkiye'ye  olan karşıtlığın arttığını söyledi.

Büyüyen Türkiye'nin dünyada mazlumların tek umudu olduğuna dikkati  çeken Çavuşoğlu, dışişleri bakanları toplantısını, Yeni Zelanda'da şehit  edilenleri anmak ve bir daha Müslümanlara yönelik bu tür eylemlerin olmaması,  İslam düşmanlığının, ırkçılığın ve yabancı düşmanlığının önüne geçmek için  gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Mevlüt Çavuşoğlu, seçimlerin hemen ardından 2 Nisan'da Birleşmiş  Milletler Genel Kurulu'nu toplayacaklarını anlatarak, şunları kaydetti:

"Seçim zaferini kutladıktan sonra New York'ta Genel Kurulda bunlara  haykıracağız. 'Tüm dünyadaki mazlumların, ümmetin yanındayız, onları yalnız  bırakmayacağız.' diyeceğiz inşallah. Bu seçim hengamesinde Cumhurbaşkanımızın  talimatıyla, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay ile beraber Yeni Zelanda'ya  gittik. Belki de bir rekor, 19 saat 38 dakika havada geçirdik hiç durmadan.  Hamdolsun artık Türkiye Cumhuriyeti'nin böyle kapasitesi, uçakları var. Bunu da  kıskanan oldu. Efendim niye 2 kişi oraya büyük uçakla gidiyormuş. Biz 50 kişi  gittik. Dopdoluydu uçağımız. Artık Türkiye sizin düşündüğünüz gibi küçük ülke  değil ki. Küçücük uçakla 4 günde mi varsaydık. Rahmetli Özal da uçak alınca, bu  CHP zihniyeti aynı şeyi söylüyordu. 'Türkiye Cumhuriyeti'nin bu uçağa ne ihtiyacı  var. Ne gerek var' diyordu. Oraya vardığımızda Yeni Zelanda halkı da çok mutlu  oldu. Yeni Zelanda, hoşgörü ve Müslümanların rahat yaşadığı bir ülke bakımından  dünyada örnektir. Yüzyıl önce Çanakkale Savaşından sonra dostluk kurduğumuz bir  ülke. Bizleri de çok seviyorlar."

'Sorumluluğumuz büyük olduğu için daha güçlü olmamız gerekiyor'

Dünyadaki mazlumların ve ümmetin umudu olduklarını aktaran Çavuşoğlu,  bunu Kudüs'te, Filistin'de, Somali'de, Afrika'da, Ahıska Türklerinde, Balkanlarda  gördüklerini söyledi.

Yeni Zelanda'da bir çok ülkeden gelen insanların hepsinin, "Aman ha  Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkın. Türkiye olarak güçlü olun. Çünkü bizim tek  umudumuz Türkiye Cumhuriyetidir. Tek umudumuz Erdoğan'dır." dediklerini ifade  eden Bakan Çavuşoğlu, "Orada yaşayan vatandaşlarımız da 'biz kendimizden çok  ülkemizi düşünüyoruz' diyorlar. Hatta bize oy vermeyen bazı CHP'li kardeşlerim de  'evet farklı görüşteyiz ama Yeni Zelanda'dan Türkiye'deki gelişmeleri görüyoruz.  Ülkemizle gurur duyuyoruz. Türk milleti adına buraya bile gelmeniz gerçekten  gurur vericidir' dediler. Sorumluluğumuz büyük olduğu için daha güçlü olmamız  gerekiyor. Daha istikrarlı olmamız gerekiyor. Milletin desteği bizim arkamızda  olmasa sesimiz bu kadar gür çıkabilir mi? Bizim Yeni Zelanda'ya gidecek kadar  dermanımız olabilir mi? Biz önce Allah'a, sonra milletimize güveniyoruz.  Hamdolsun bizleri hiç yalnız bırakmadınız. Biz de sizleri mahçup etmemek için  gece gündüz çalışıyoruz." diye konuştu.

Milleti temsil ettiklerini unutmadıklarını, mazlumların gür sesi  olduklarını akıllarından çıkarmadıklarını anlatan Mevlüt Çavuşoğlu, herkesin  sustuğu yerde, Erdoğan ve arkadaşlarının gür sesini her yerde çıkardığını, haklı  dava için hak için seslerini çıkarttıklarını bildirdi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Cumhur İttifakı'nın Türk milletinin bekası  için kurulduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Bunu hafife alanlar, 'Türkiye'nin ne beka sorunu var?' dediler. Yeni  Zelanda'daki saldırıda gördünüz beka derken neyi kastettiğimizi. Bu terörist, bu  alçak neden Türkiye'yi hedef alıyor? Neden Yeni Zelanda'dan Türkiye'yi hedef  alıyor? Çünkü o alçak da biliyor ki dünyada mazlumların ve tüm Müslümanların gür  sesi Türkiye Cumhuriyetidir. Çünkü bunlar Türkiye Cumhuriyetinin güçlenmesinden,  bağımsız bir devlet olmasından rahatsız oldular. O cani yalnız değildir. O  manifestoyu tek başına hazırlayabilecek bir kapasitede değildir. Müslüman  kardeşlerimizi şehit eden elindeki silahın üstündeki yazılar öyle rastgele  birilerinin yazabileceği, bulabileceği şeyler değildir.

Çok güçlü olmamız, çok çalışmamız lazım. Ülkemizi büyütmemiz lazım,  istikrarlı olmamız lazım. İçeride ve dışarıda Türkiye'nin bu seçimde diz  çökmesini isteyenler var. Geçmiş seçimlerde olduğu gibi AK Parti'nin kaybetmesini  isteyen ve köşede bekleyenler var. Nasıl 24 Haziran'da sandıkta birilerine  haddini bildirdiysek, o dışarıdan Türkiye'nin çökmesini bekleyenlere Osmanlı  tokadını indirdiysek, önümüzdeki 31 Mart seçimlerinde de onların hayallerini boşa  çıkartacağız. CHP ve İYİ Parti'nin ittifakında HDP de bulunuyor. HDP Eş Başkanı,  'bizim oylarımızla seçilecekler. Bizden izinsiz bir adım bile atamayacaklar'  diyor. İnkar etsinler. Biz söyleyince kızıyorlar. Biz CHP'ye, İYİ Parti'ye  'terörist' demedik. 'HDP'nin adayı olan yerlerde hatta İzmir Büyükşehir Belediye  Başkanı adayı dahil, hepsini PKKbelirlemiş' dedim. Antalya'da HDP'nin adayı  PKK'lı çıktı mı? Antalya'da diğer illerde ve ilçelerde HDP adına seçime giren tüm  adayların hepsi istisnasız PKK tarafından belirlenmişti. Öyle değilse beni  mahkemeye verin."

"Teröristlerle ittifak yapıyorsunuz"

Hepsinin istisnasız PKK'nın buralara yerleştirdikleri terörist  uzantıları olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Neden bunu yaptılar? Çünkü HDP ve PKK'lı belediye başkanlarının  olduğu yerde devletin paraları, milletin paraları Kandil'e gitti. Devletimiz  oralara kayyum atadı. Şimdi artık oralardaki hortumlar kesildi. O paralar hizmete  gidiyor. Vatandaş çok memnun. Ağrı, Diyarbakır, Tunceli, Hakkari'ye gidin bir  hizmet var, bir hizmet göreceksiniz. Şimdi gözlerini Antalya'ya diktiler.  İzmir'e, Ankara'ya hem CHP hem de İYİ Parti içine PKK'lı adayları yerleştirdiler.  Olaki seçilirse onlar aracılığıyla Antalya'dan, İzmir'den, İstanbul'dan,  Ankara'dan, Aydın ve Muğla'dan paraları Kandil'e gönderecekler. Dertleri bu. Buna  izin verecek miyiz? Bu hainlerin oyununu bozacağız. Biz İYİ Parti'ye, CHP'ye  'terörist' demedik ama şunu net söylüyoruz: Siz teröristlerle koyun koyuna, el  elesiniz. Teröristlerle ittifak yapıyorsunuz. Hadi söyleyin, inkar edin 'yok'  diye. İşte belgeleri. Hangi ilde hangi PKK'lı hangi listede hepsi açık ortada.  Oyun büyük.

Bu kadar birbirinden zıt partileri bir araya ne getirdi acaba. Sadece  seçim kazanmak için mi? Neden? Bunları bir araya getirenler Türkiye'nin diz  çökmesini isteyenler. Bunları bir araya getiren FETÖ, PKK ve diğer terör  örgütleridir. Bazı ülkeler de bunların arkasında var. Geçmişte açık açık cephe  aldılar ama Türk milleti hadlerini bildirdi. Şimdi perde arkasından kuklalarını  devreye soktular. Türk milleti bunu yutmaz. Beka derken bunu kastediyoruz. Biz  durup dururken komplo teorisi yazmıyoruz ki. Görüyoruz, yaşıyoruz. gözlemliyoruz.  Zillet ittifakı derken bunu kastediyoruz. CHP ve İYİ Parti'nin yanında PKK'nın  uzantısı HDP var. Sadece HDP olsa yine iyi. PKK ve FETÖ, DHKP-C var. Bütün terör  örgütleri bunların içinde var. Ne kadar bölücü hain varsa bunlarla beraber. O  yüzden millet ittifakı değiller. Millet bunun neresinde. Bizim milletimiz,  teröristlerin olduğu yer de olur mu? İşte 31 Mart'ta bunlara hadlerini  bildireceğiz. Bu milletin nasıl büyük bir millet olduğunu, vatanına, milletine,  devletine bayrağına düşkün bir milet olduğunu göstereceğiz."

Bakan Çavuşoğlu, kalkınmanın yerelden başladığını, yaşadıkları  şehirlere sahip çıkmaları gerektiğini belirtti.

Şehirleri ehil insanlara teslim etmeleri gerektiğini anlatan  Çavuşoğlu, Manavgat'ta adayları Hasan Öz, büyükşehirde ise Menderes Türel'e  destek verilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!