Bakan Canikli: Gürcistan'ın toprak bütünlüğünü destekliyoruz

Gürcistan Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıldönümü törenlerine katılmak üzere Gürcistan'a gelen Milli Savuma Bakanı Nurettin Canikli, katıldığı 'Kalkınma için işbirliği-gelecek 100 yıl için bir strateji' konulu yuvarlak masa toplantısında "Gürcistan'ın toprak bütünlüğünü destekliyoruz" dedi.

Bakan Canikli: Gürcistan'ın toprak bütünlüğünü destekliyoruz

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Gürcistan Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıldönümü törenlerine katılmak üzere Gürcistan'a geldi.

Program kapsamında düzenlenen 'Kalkınma için işbirliği-gelecek 100 yıl için bir strateji' konulu yuvarlak masa toplantısına katılan Canikli, "Gürcistan'ın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini kanıtlanmış bir şekilde destekliyoruz.

Abhazya ve Güney Osetya'nın sorunlarını çözmenin toprak bütünlüğü ve egemenlik ilkelerini koruyarak çözüleceğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı. İki ülke arasındaki çok çeşitli iş birliklerine değinen Canikli, "Gürcistanlar, stratejik ortaklık çerçevesinde özel ve güçlü ilişiklerimiz var" diye konuştu. Gürcistan ile olan ilişkilerin artırılması gerektiğini vurgulayan Canikli, "Ayrıca bir kez daha belirtme isterim ki biz Gürcistan'ın NATO'ya üye olmasını desteklemeye sürdürüyoruz" diye konuştu. 
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!