Bakan Avcı'dan 2 milyon sınav mektubu

Milli Eğitim Bakanlığı, SBS yerine getirilen ve 28-29 Kasım'da uygulanacak merkezi sınav öncesi okullarda müfredat gecikmesi olmayacağını açıklarken Bakan Nabi Avcı da 2 milyon öğrenci, veli ve öğretmene mektup gönderdi.

Bakan Avcı'dan 2 milyon sınav mektubu

 


Bakan Nabi Avcı mektubunda öğrencilere şu önerilerde bulundu: Artık liseye geçmeni tek bir sınav belirlemeyecek. Stresi bırak ve okuluna kesintisiz devam etmeye bak. - Dershane ile okul arasında koşturup yorulmaktan kurtuldun. Okuluna düzenli devam et, aman ha derslerini ihmal etme.

Hasta olursanız telafisi var

Programlı çalış, ya hasta olursam sınava giremezsem diye de kafana takma! Hasta olursan sonra da sınava girebilirsin; mazeret sınavı hakkı ile giremediğin sınavı daha sonra telafi edebilirsin. Ortak sınava imkanlar elverdiği ölçüde kendi okulunda gireceksin, sokak sokak okul aramayacaksın." Velilere, sınav günü sıradan bir gün gibi davranmaları önerilen  mektupta "Tek bir sınavla çocuğumun hayatı belirleniyor stresi yaşamayacaksınız" ifadesine yer verildi. Bakan Avcı öğretmenlere gönderdiği mektupta ise şunları yazdı: Müfredat odaklı ortak sınavların sorularını da sizler hazırlayacaksınız. Öğrencilerimiz artık okul dışı eğitim unsurlarına ihtiyaç duymayacak.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!