Bakan Albayrak talimat verdi! Soğan depolarına denetimler yapıldı

Soğan fiyatlarına ilişkin spekülatif hareketlerin oluşması üzerine Çorum'un Alaca ilçesindeki soğan depolarına yönelik denetimler yapıldı.

Bakan Albayrak talimat verdi! Soğan depolarına denetimler yapıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın talimatı üzerine, Çorum  Vergi Dairesi Müdürlüğü ekipleri, soğan üretiminin yapıldığı Alaca ilçesindeki  depolara yönelik denetim çalışması başlattı.

İlçenin büyük soğan üreticisi konumundaki kişilere ait depolarda  denetimde bulunan ekipler tarafından stoklardaki ürün miktarları belirlendi. Depo  denetimlerinde, hasat döneminden itibaren soğanın alış ve satış fiyatları ile  spekülatif fiyat gelişmelerinin yaşandığı son dönemdeki alış ve satış fiyatları  incelendi. Evrak denetimleri de yapılarak, tutanak tutuldu.

Vergi Dairesi Müdürü İsrafil Sezgin'in de katıldığı denetim sonuçları,  vergi incelemeleri için veri teşkil edecek, gerekli bilgilerbile de paylaşılacak.

Sezgin yaptığı açıklamada, Çorum'un tüm ilçelerinde  denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini belirterek, soğan fiyatlarına ilişkin  spekülatif hareketlerin önlenmesi için gerekli yaptırımların uygulanacağını  söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!