Bahçeli'den 'Anneler Günü' mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Annelerimizi hiç üzmeden, kutsal bir emanet gibi hayatlarının sonuna kadar en değerli varlığımız olarak üzerlerinde titrememiz hepimizin bu fani hayattaki manevi görev ve vecibeleri arasındadır" dedi.

Bahçeli'den 'Anneler Günü' mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından Anneler Günü'nü kutladı. Bahçeli mesajında şu ifadelere yer verdi: 

"Fedakarlık abideleri olan annelerimiz, hayatları boyunca ailelerinin yaşaması ve çocuklarının var olabilmesi için taktire şayan bir çabayı hiç düşünmeden, hesapsız bir şekilde yerine getirmişler, kendilerinden sonraki nesillere bu kutsal görevin nasıl taşınacağını öğretmişlerdir. Günümüz şartlarında ağırlaşan hayat şartlarına karşı ailesinin geçimine yardım eden, yılların getirdiği zorlukların çizgiler halinde yüzlerine yansımasına aldırmadan mücadelelerini sürdüren annelerimizin, hangi yaşta olursak olalım, bizlere öğretecek daha çok tecrübeleri vardır. Annelerimizi hiç üzmeden, kutsal bir emanet gibi hayatlarının sonuna kadar en değerli varlığımız olarak üzerlerinde titrememiz hepimizin bu fani hayattaki manevi görev ve vecibeleri arasındadır. Akılla duygunun, heyecanla sağduyunun, yılgınlıkla azmin arasında yaşanacak çatışma ve ikilemler, öncelikle annelerimizin yol gösterici, hikmet ve hidayete davet eden nasihatleri ile aşılacaktır. Hem maddi hem manevi hayatımızda annelerimizin yeri doldurulamaz önem ve kıymeti bulunmaktadır. Nitekim, 'cennet annelerin ayaklarının altındadır' kutlu seslenişi bunun en bariz kanıtıdır. Elbette elleri öpülesi annelerimizi sadece yılın bir gününde hatırlamamız doğru değildir. Onlara, yaşadığımız müddetçe en değerli hazinemiz olarak saygıyla, şükranla ve büyük bir hürmetle yaklaşmamız en öncelikli manevi sorumluluklarımız içindedir. Bu duygu ve düşüncelerle yemeyen yediren, giymeyen giydiren, göz nuruyla, bin bir emekle bizleri büyüten annelerimizin Anneler Günü'nü canı gönülden kutluyorum. Muhterem annemi rahmet, hürmet ve hasretle anıyorum. Çocuklarını genç yaşta vatan topraklarına emanet eden şehit analarımıza da saygı ve sevgilerimiz sunuyor, her zaman yanlarında olduğumuzu bu vesile ile bildirmek istiyorum." 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!