"Bahçeli Bursa'da hayatının hatasını yaptı"

Hükümet sözcüsü Bülent Arınç Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında gazetecilere açıklama yaptı.

''Bahçeli Bursa'da hayatının hatasını yaptı''

Arınç'ın sözlerinden satır başları:

PKK'nın çekilmesi

TBMM'nin görev alanı değili hükümet takip edecek. Elbette bir düzen içerisinde gerçekleşecek. Başbakanımızın bu konuda geçmişte yaşananların bir daha yaşanmayacağı konusunda teminatı vardır. Çekilme çok büyük dikkat içerisinde gerçekleşecektir. Bu sürece çok kolay gelmedik, bu dikkat bundan sonrasında da devam edecek.


'Bahçeli siyasi hayatının en büyük hatasını yapmıştır'

Bursa'daki tepkiyi anlayışla karşılıyorum. Ancak bize gelen rakam onların abarttığı rakamların üçte biridir. MHP tabanında bu çözüm sürecinden umutlu olan ve bu sürece destek olan büyük bir kesim olduğunu da biliyorum. 

Anketlerden biliyoruz ki bu sürece ümitle bakan milyonlar vardır. Bu süreci kötülemek isteyenler azınlıktır. Ancak tepkilerini göstermek de demokratik bir haktır. Daha önce Bahçeli'yi takdir etmek için 'Ülkücüleri sokağa dökmüyor' denirdi.

'Öl de ölelim, vur de vuralım' sloganlarına 'Onun da zamanı gelecektir' şeklindeki cümlesi Sayın Bahçeli'nin bugüne kadar gösterdiği iradenin tersidir. Halkı suça teşvik etmekten başka bir şey değildir. Kendi bu sözleri tevil etmedikçe bu sözleri onu takip edecektir.

Bahçeli siyasi hayatının en büyük hatasını yapmıştır. Bu sözlerin de altında kalacaktır. Bu sözleri söylemiş olmasını bundan sonraki mitinglerde tekrarlamamasını ümit ediyorum.

Cuma günkü gelişmelerin Türkiye açısından gurur duyulması gereken bir konu olduğunu anlatan Arınç, aradan 72 saat geçtiği halde Kılıçdaroğlu'ndan bir açıklama gelmemesi, bugün ise CHP'den yeni sorular ortaya atılmasının acı olduğunu söyledi.

İsrail dikkatle takip edilecek

Arınç, İsrail'in özür dışında herşeye razı olduklarını açıklamasını yaptıklarını, ülke tarihinde ilk kez özür dilendiğini, İsrail'in bundan sonraki dönemde atacakları adımların dikkatle takip edileceğini, tazminat ödeme ve sadece Gazze'ye değil Filistin'e uygulanan haksız ambarogo ve kısıtlamaların nasıl kaldırılacağına ilişkin sürecin takip edileceğini söyledi. Arınç, Başbakan'ın Nisan ayı içinde Filistin ve Gazze'yi ziyaret edebileceğini söyledi.

Arınç, Akil adamlar konusunda isimler üzerinde bir görüşme olmadığını, ancak gazetelerde ismi geçen kişilerin magazinleştirilmek istenmesinden kaynaklandığını belirterek " Bu konuda etkili olabilecek, birikimi olabilen Türkiye'nin 7 bölgesini kapsayacak veya tek bir akil adamlar komisyonunun kurulabileceğini söyledi. Arınç, Akil adamlar komisyonu adıyla bir komisyonunun meclis içinde kurulmasının mümkün olmadığını, Meclis dışında kurulacak komisyonun çok daha etkin olacağı düşüncesinde olduklarını söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!