Bahçeli 'Bedelli askerlik' açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli gazetecilerin soruları üzerine gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bahçeli 'Bedelli askerlik' açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli gazetecilere yaptığı değerlendirmede 'Uzun dönem askerlikte ısrarcı olmamız tutarsızlıktır. bunu da iyi değerlendirmemiz lazım. Bunun için MHP olarak siyasi iktidar, TSK'nın da görüşlerini alarak ihtiyaç sonrasında yükümlü askerlik süresini gözden geçirir bir çözüm olarak TBMM'ye getirebilecekse MHP olarak o sözün üzerinden düşüncelerimizi de açıklayabileceğimizi ifade ediyoruz. Bunun için de kıstaslarımız var.

Yükümlü askerlik süresi Anayasa'nın 72. maddesi çerçevesinde ele alınmalı, bunun bir borç olduğu şuuruyla hareket edilmeli, anayasa ile ters düşmemeli, kamu vicdanını rahatsız etmemeli, son günlerde tırmanan terör itibari ile yeni bir şehidimizin geldiği ortamda şehit ailelerinin yakınları ve gazilerimizi de üzecek bir yaklaşım içerisinde bulunulmamalı ve bu çerçeve içerisinde bedelli askerlik veya kısa süreli askerlik ile TSK'nın ihtiyaçlarının karşılanabileceği bir yol bulunacağına inanıyoruz' dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!