BAHÇELİ ANKARA'DA 19 MAYIS TÖRENLERİNE KATILMADI

Ankara'da 19 Mayıs töreni Aslanlı Yol'dan Anıtkabir'e yürünerek başlandı.

BAHÇELİ ANKARA'DA 19 MAYIS TÖRENLERİNE KATILMADI

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta, dış temsilciliklerde ve KKTC'de törenlerle kutlanıyor. Anıtkabir'deki törene, Gül'ün yanı sıra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Bakanlar Kurulunun bazı üyeleri ve diğer devlet erkanı katıldı.

KUTLAMALAR ANITKABİR ZİYARETİYLE BAŞLADI
Kutlamalar kapsamında Ankara'da ilk tören, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığındaki devlet erkanının Anıtkabir'i ziyaretiyle başladı. Anıtkabir'deki törene, Gül'ün yanı sıra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Bakanlar Kurulunun bazı üyeleri ve diğer devlet erkanı katıldı.

ATATÜRK MOZOLESİNE ÇİÇEK BIRAKILDI
Törene katılanlar, Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine geldiler. Cumhurbaşkanı Gül, Atatürk'ün mozolesine kırmızı ve beyaz karanfillerle süslü, üzerinde "Cumhurbaşkanı" yazan çelengi bıraktı. Devlet erkanı daha sonra saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okundu. Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti.

GÜL ANITKABİR ÖZEL DEFTERİNİ İMZALADI
Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Gül, deftere şunları yazdı: "Aziz Atatürk, istiklal mücadelesini başlatmak amacıyla Samsun'a çıkışınızın 92. yıl dönümünde milletçe büyük bir gurur yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, ideallerinizden güç alarak ilerlemesine devam etmektedir. Özgüven içerisinde yükselen Türkiye, sahip olduğu nitelikleri ve benimsediği değerlerle, çevresine istikrar yayan ve ilham kaynağı olan bir ülke konumundadır. Ülkemizin elde ettiği muazzam başarılar, gösterdiğiniz hedeflere ulaşacağımızın da ispatıdır. Bu güvenimizin en önemli dayanağını oluşturan Türk gençliği, ülkemizi her alanda yüceltmeye ve geleceğe en güçlü şekilde taşımaya azimlidir. Gençlerimize armağan ettiğiniz milli bayramımızda sizi saygıyla, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhunuz şad olsun." Devlet erkanının töreninin ardından, askerler ve öğrenciler de mozolenin önünde saygı geçişinde bulundu.

Anıtkabir'de 19 Mayıs kutlamaları - izle

Cumhurbaşkanı Gül, Anıtkabir özel defterini imzaladı - izle

MHP LİDERİ TÖRENE KATILMADI
Törenlere MHP Lideri Devlet Bahçeli katılmadı. MHP'nin törene temsilci gönderip göndermediği ise henüz bilinmiyor. Öte yandan BDP'den de bir siyasetçi 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinliği kapsamında Anıtkabir'e yapılan ziyarete katılmadı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!