Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bağış: Önüne gelen Merkel'e mektup yazıyor

Almanya'nın Türkiye ile AB müzakerelerinde yeni bir başlık açılmasına izin vermeyeceği yolundaki haberler üzerine Egemen Bağış yeni bir açıklama yaparak, "Şimdi bir trend başladı, Türkiye'de Sayın Merkel'in birçok mektup arkadaşı doğdu. Önüne gelen Merkel'e mektup yazıyor" dedi.

Bağış: Önüne gelen Merkel'e mektup yazıyor

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AB Bakanlığı ile Küresel Sorunlar Platformu'nun yerel medya temsilcileri için Ortaköy Ofisi'nde düzenlediği sohbet toplantısına katıldı.

Burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bağış, AB sürecinden de söz ederek, "Sayın Merkel'e, şu anda Avrupa'nın en tecrübeli yetkililerinden birine bunu hiç yakıştıramadım ve ümit ediyorum ki, Pazartesi'ye kadar içine düştüğü bu vahim hatadan döner. Çünkü dönmezse bunun mutlaka bir reaksiyonu olacağını o da bilir. Türkiye sıradan bir ülke değildir. Bir barış projesi olduğunu iddia eden AB için ki, Nobel Barış Ödülü'nü kazanmış bir yapılanmadır, böyle bir tutum gerçekten kabul edilebilecek bir şey değil. Bizim riyakarlığa, ikiyüzlülüğe prim vermemizi kimse beklemesin" diye konuştu.

CHP'yi de eleştiren Bağış, " 'AB ile ilişkileri yürütmesi gereken Sayın Başmüzakereci ilişkileri zora sokuyor' diyenlere, benim görev tanımımı bir kez daha gözden geçirmelerini tavsiye ediyorum. Monşer kılıklı ana muhalafetimizin bu ucuz eleştirilerine ben hakikaten gülüyorum. Şimdi bir trend başladı, Türkiye'de Sayın Merkel'in birçok mektup arkadaşı doğdu. Önüne gelen Merkel'e mektup yazıyor. İsteyen buyursun gitsin, Sayın Merkel'in ülkesinde ifade özgürlüğü neymiş biraz kıyaslasınlar. Buradaki kadar rahat konuları tartışabiliyorlar mı, bir görsünler, ondan sonra gelsinler bu konuları bir daha konuşalım" dedi.

"MEKTUPLAR YAZIYOR, AMA DÜZGÜN YAZSIN, BARİ ADRESİNE ULAŞSIN"
Bağış, duran adamlar için de, "Biz, bu ülkede kimileri durmayı tercih etse de, çalışmaya devam edeceğiz. Biz, 'Durmak yok, yola devam' diyeceğiz. Çünkü duran adam çok var Türkiye'de. CHP Genel Merkezi'ne gidin çok var. Duranların bu ülkeye bir faydası olsaydı, CHP çoktan iktidara gelirdi. Duran saat bile günde iki kez doğruyu gösterir, bu duran adam da bize CHP'nin durmayı bile beceremediğini gösterdi. Kemal Bey, Merkel'e mektup yazmış. Ben buradan bir çağrıda bulunuyorum, ama şu adrese dikkat etsinler. Çünkü Kemal Bey hata yapar, yanlışlıkla Almanya Başbakanı'na yazdığı mektubu, Brezilya Cumhurbaşkanı'na gönderir veya Arjantin'den geri döner. Onun için madem mektuplar yazıyor, ama düzgün yazsın, bari adresine ulaşsın" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!