Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bade ilk kez podyumda!

Bade İşçil Özgür Masur'un defilesinde ilk kez podyuma çıktı...

Bade ilk kez podyumda!

İstanbul Moda Haftasında, defilesini gerçekleştiren  Moda tasarımcısı Özgür Masur'un hazırladığı ilk Pret a Porter koleksiyonu SOUL BY ÖZGÜR MASUR ve Pret a Porter daki yeni markasıdır. Tasarımcı Özgür Masur bundan sonra ; Özgür Masur HAUTE COUTURE ve SOUL BY ÖZGÜR MASUR Pret a Porter olmak üzere iki marka ile Tasarımcı kimliğini yansıtmaya devam edecektir.

SOUL BY ÖZGÜR MASUR, Tasarımcının kimliğine uygun şekli ile satış koleksiyonu olarak yorumlanmış halidir.
hazırladığı ilk Pret a Porter koleksiyonunda, son üç dönemdir çalıştığı ve Osmanlı İmparatorluğu'nda bir devrin simgesi olan "lale" figürü üzerine hazırladığı çalışmalarına da yer veren Özgür Masur,  defilenin en büyük süprizi ise hem Soul By Özgür Masur un koleksiyon yüzü olan Bade İşçil in defile sonunda podyuma çıkmasıydı. Profesyonellerden hiçbir farkı olmadan son derece başarılı yürüyen Bade İşçil büyük beğeni topladı.

Defilede Feryal Gülman,Etel Baler, Esra Oflaz, Suzan Toplusoy, Oya Ulukartal, Şükran Güzeliş'in yanı sıra Tuğba Büyüküstün, Hazal Kaya, Selin Demiratar, Engin Altan Düzyatan, Özge Özpirinçci, Merve Boluğur, Deniz Çakır, Mine Tugay,Oylum Talu, Esin Övet gibi ünlülerin yanı sıra cemiyet hayatının çok önemli isimlerinin izdahamı damga vurdu.

70'li yılların renklerinden heyecan duyan bu koleksiyon kendi içinde "denge"lerini yaratırken, koleksiyonun bütününde günlük hayatta kullanılabilecek modellerin yanı sıra kokteyl ve gece elbiseleri de bu dengenin parçaları olarak hayatın akışında modayı yaşayanlarla buluşuyor. 

Tasarımcı Koleksiyonda ipek ve koton kumaşlara destek olarak visconda kullanılmış. videoart çekimlerinin yıldızı Bade İşçil olurken, ülkemizin önde gelen sound designerı Veyasin, defilenin müziklerinin yanı sıra videoart görüntüleriyle de kreasyonlara başka bir boyut kazandırdı.  

Özgür Masur un iki son iki defilesinde birlikte çalıştığı Veyasin in defile müzikleri otoriteler tarafından tam not almakta bu yüzdende Özgür Masur ve VEYASİN iler ki zamanlarda defile müziklerinden oluşan toplama bir albüm projesi düşünmekteler.

Defilede Mücevher dünyasının lider firmalarından Zen Diamond'ın ana sponsor olarak yer aldığı koleksiyonun stil danışmanlığı Deniz Marşan tarafından yapılırken, saç tasarımları Önder Tiryaki tarafından gerçekleştirildi.
Butigo tarafından üretilen defile ayakkabılarının tasarımları da yine Özgür Masur imzası taşımakta.
Soul by Özgür Masur koleksiyon defilesinin  koreografisini Uğurhan Akdeniz üstlenirken, Sedef Avcı, Özge Ulusoy, Didem Soydan, Merve Büyüksaraç Duygu Akdeniz gibi podyum dünyasının değerli isimlerinin yer aldığı çok özel bir defile oldu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!