Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

BACA TEMİZLİĞİNE DİKKAT

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl görevlerine başlayan 50 itfaiye erine 'Baca ve Yağlı Kanal Temizleme Eğitimi' verildi.

BACA TEMİZLİĞİNE DİKKAT

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve İnsan Kaynakları daire başkanlıkları tarafından itfaiye personeline yönelik düzenlenen eğitim, Gençosman'daki İtfaiye Daire Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirildi. Eğitimde vatandaşlara duyarlılık çağrısında bulunan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan, "Ülkemizde çıkan yangınların başında baca yangınları geliyor. Farkında değiliz ama baca yangınları çok önemli bir konu. Bu yıl aramıza katılan itfaiye personelinin bu konuda bilgi ve deneyimlerini geliştirmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Eğitim sonunda personelimiz bu konuda yeterince bilgi sahibi olacak ve baca yangınlarına profesyonelce müdahale edebilecek" dedi.
Yangınların hiçbir zaman yaşanmamasını temenni ettiğini söyleyen Doğan, çıkan yangınları kategorize ettiklerinde baca yangınlarının ilk üç sıraya girdiğini ve bunun engellenmesi konusunda vatandaşlara da önemli vazifeler düştüğünü vurguladı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Baca Eğitim Uzmanı Muhammed Canlı da eğitimde, baca temizliğinin önemine değinerek, herkesin yılda en az 1 kez bacalarını temizlemesi gerektiğini ifade etti. Baca yangınlarının başlıca nedeninin vatandaşların baca temizliğine önem vermemesi olduğunu dile getiren Canlı, bu tedbir alınmadığı takdirde karbonmonoksit zehirlenmelerine neden olduğunu ve çevreye çok önemli zararlar verdiğini ifade etti.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!