Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Babasının doğum gününde, babasının tüfeğiyle öldü

Eskişehir'de, babasına ait tüfekle oynayan iki kardeşin ölümle biten oyunundan geriye dram kaldı. Küçük Alperen'in babasına doğum günü için aldığı saati veremeden hayatını kaybettiği öğrenildi.

Babasının doğum gününde, babasının tüfeğiyle öldü

Edinilen bilgiye göre, Yenidoğan Mahallesi Sevinç Caddesi Taşıt Sokak'ta oturan D. ailesinin çocukları, babalarına ait tüfekle oynamaya başladı. 1. sınıf öğrencisi Atakan D.'nin (8) elinde ateş alan tüfekten çıkan saçmalar, 2. sınıfta okuyan ağabeyi Alperen D.'ye (9) isabet etti. Kanlar içinde yere yığılan Alperen D., olay yerinde hayatını kaybetti.
Olayın meydana geldiği gün baba Önder D.'nin doğum günü olduğu öğrenildi. Küçük Alperen'in babasına bir kol saati, kardeşinin de bir kalem aldığı, akşam kutlayacakları doğum gününde bu hediyeleri babalarına vermeyi planladıkları kaydedildi.
Anne Handan D.'nin olay sırasında eşinin akşamki doğum günü için mutfakta pasta ve börek yaptığı, iki kardeşin bu esnada dolabın üzerindeki tüfeği aldıkları, fişekleri bulup tüfeği doldurarak oynamaya başladıkları öğrenildi. Tüfeğin yanlışlıkla ateş alması neticesinde talihsiz olayın meydana geldiği öğrenildi.
Alperen'in okuduğu Mehmet Ali Yasin İlköğretim Okulu'nda hüzün hakim. Öğretmenleri ve arkadaşları tarafından küçük Alperen'in sırasına fotoğrafı ve gül konuldu. Alperen'in çok iyi bir arkadaş ve öğrenci olduğunu söyleyen arkadaşları göz yaşlarına boğuldu.
Alperen'in resim dersi için yapmış olduğu çalışma 4/C sınıfının duvarına asıldı. Ölümünün ardından bir sosyal paylaşım sitesindeki sayfasına da arkadaşları tarafından hüzün dolu yazılar yazıldı.
Küçük Alperen'in cenazesi, Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılan otopsinin ardından Mahmudiye ilçesinde ailesi ve sevenleri tarafından göz yaşları içinde toprağa verildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!