"Babalar ve Oğullar" ikinci kez Bursa'da seyirci karşısında

Bursa Barosu Tiyatrosu "Tiyatro Advocato" Şehit Avukat Özgür Aksoy'un anısına, Ivan Sergeyevic Turgenyev'in eserinden uyarlanan "Babalar ve Oğullar" adlı oyunu 6. Nilüfer Tiyatro Festivali kapsamında Uğur Mumcu Sahnesi'nde sahneledi.

''Babalar ve Oğullar'' ikinci kez Bursa'da seyirci karşısında

Av. İzzet Boğa'nın yönettiği oyunun oyuncuları ise İsmail Metin, Murat Özdemir, Umut Mısır, İsmail İşyapan, Süheyla Toppamuk, Alkan Hazar Arkan, Hande Yiğitarslan, Arzu Erdoğan Bostancı, Sevil Koyuncu, Didem Talgir, Çetin Cambaz, Selin İlkiz Öztürk, Türker Sarnık ve İnci Kutgün... Yardımcı yönetmenliğini Aykan Yılmaz'ın üstlendiği oyunda Hande Yiğitaslan asistanlık yaptı. Sahneyi Merve Ergenoğlu tasarlarken, ses efektini Ertuğ Bayraktar, kostümleri Aslıhan Pekün ve İnci Kutgün tasarladı. Işıktan Bahadır Hançer, aksesuardan Edanur Şenyüz, dekor uygulamadan da Engin Taygun sorumluydu.

Oyunu Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun ve Uludağ Üniveritesi Hukuk Fakültesi Tiyatro Topluluğu öğrencileri de izledi. Oyun sonunda Bursa Barosu Başkanı Altun, Yönetmen Boğa, oyuncular ve UÜ Hukuk Fakültesi öğrencileri, sahnede hatıra fotoğrafı çektirdi.

Oyunun sonunda izleyiciler ayakta alkışlarken, Bursa Barosu Saymanı Av. Metin Öztosun, Yönetmen İzzet Boğa'ya ve tüm oyunculara çiçek verdi.

Tiyatro Advocato, "Babalar ve Oğullar"ı 2 Mayıs'ta Akpınar Kültür Merkezi'nde, Osmangazi Meslek Tiyatroları Festivali kapsamında ve Haziran ayında da İzmir Barolar Tiyatro Festivali'nde sahneleyecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!