Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Aziz Yıldırım tahliye mi?

"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 16'sı tutuklu 93 sanık açılan davanın 12. duruşması sona erdi. 12.duruşmada 6 kişi tahliye edildi. Aziz Yıldırım başta olmak üzere İlhan Ekşioğlu, Tamer Yelkovan ve Olgun Peker tahliye edilemedi.

Aziz Yıldırım tahliye mi?

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda faaliyet gösteren İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, Aziz Yıldırım, Olgun Peker, İlhan Ekşioğlu ve Tamer Yelkovan'ın da aralarında bulunduğu 15 tutuklu sanık katıldı. Tutuklu sanık Abdullah Eker, rahatsız olduğu gerekçesiyle duruşmaya gelmedi.

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, eski futbolcu Cemil Turan, Alaeddin Yıldırım, Serkan Acar, Mehmet Yenice ve Yavuz Ağırgöl'ün de aralarında bulunduğu 10 tutuksuz sanık da duruşmada hazır bulundu.

TAHLİYE TALEPLERİ ALINDI

"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 16'sı tutuklu 93 sanık açılan davanın 12. duruşmasında tutuklu sanıkların savunmaları ve tahliye talepleri alındı.

"MAÇ GÖRÜNTÜLERİNİ İZLEYECEĞİZ"

Mahkeme Başkanı davada Türkiye Futbol Federasyonu, Erman Toroğlu, Bucaspor, Altayspor ve Trabzon taraftarı bir savcının müdahillik talebinde bulunduğunu hatırlattı. Başkan Ekinci, duruşmaya bir ay süreyle ara vereceklerini ve bu arada dava dosyasına gelen şike iddialarını içeren maç görüntülerini izleyeceklerini, usule ilişkin eksiklikleri gidereceklerini söyledi. Başkan Ekinci ayrıca bizzat dinlemek istedikleri tanıkları da duruşmaya çağıracaklarını söyledi.

SAVCIDAN TUTUKLULUĞUN DEVAMI TALEBİ

Başkan Ekinci, Savcı Ufuk Ermertcan'a görüşünü açıklaması için söz verdi. Savcı Ermertcan, tutuklu 16 sanığın üstüne atılı suçlamanın vasıf ve mahiyeti, sanıklar için istenen ceza miktarı ve henüz dinlenmemiş tanıkların bulunmasını gerekçe göstererek tutukluluk halinin devamı yönünde karar verilmesini istedi. Savcı ayrıca davaya müdahillik talebinde bulunanların taleplerinin suçtan doğrudan zarar gördükleri gerekçesiyle kabulüne karar verilmesini talep etti. Başkan Ekinci, duruşmaya talepleri değerlendirmek üzere ara verdiğini açıklayarak "3-4 saat sonra görüşürüz" dedi.

"SÖZLÜ SALDIRIYI KINIYORUZ"

Trabzonspor Kulübü, "futbolda şike" davasının bugünkü duruşmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Trabzonspor Kulübü'nün internet sitesinden yapılan açıklamada, kulübün avukatlarından Prof. Dr. Fatih Selami Mahmutoğlu'na Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticileri Murat Özaydınlı, Ali Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu tarafından sözlü saldırıda bulunulduğu ileri sürülerek, "Yapılan sözlü saldırıyı kınıyor, sorumluları kamuoyu önünde özür dilemeye çağırıyoruz" denildi.

AYKUT KOCAMAN VE YÖNETİCİLER DE ÇAĞLAYAN'DA

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünü Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ve aralarında Nihat Özdemir'in de yeraldığı yöneticiler de izliyor.

"ÇOK ACI ÇEKİYORUM"

Öğleden sonraki bölümde tutuklu sanık İlhan Ekşioğlu kürsüye çağrıldı. FenerbahçeAsbaşkanı Ekşioğlu ek savunmasında duygusal bir konuşma yaptı. Tutuklandığı günden buyana ailesi için endişelendiği belirten Ekşioğlu, "Her akşam saat 05.00'da evde olan bir baba olarak ve ailem tek başına tüm zorluklarla baş başa kaldığı için endişeliyim. Oğlum her mahkeme akşamı soruyor, kızım da büyük bir insan gibi kardeşlerine anlatmaya çalışıyor. Üzüntüsünü belli etmemeye çalışıyor ama daha fazla dayanamayacaklarını görüyorum" dedi.

"EVE KAZANAN OLARAK GİTMEK İSTİYORUM"

"Kendi adıma çok acı çekiyorum" diyen Ekşioğlu sözlerine şöyle devam etti: Yattığım sürenin 3 katını yatmış gibi hissediyorum. Çocuklarıma sarılmak gökyüzüne sınırsız bakmak istiyorum. 32 metrekare avlumuz var, onun müsaade ettiği kadar bakabiliyoruz. Her mahkeme akşamı kızımın umutsuzlukla buradan çıkmasına dayanamıyorum. Her karara saygı duyacağım. Oğlumun söylediği gibi eve kazanan olarak gitmek istiyorum

"BABA SENİ ÇOK SEVİYORUM"

Ekşioğlu'nun savunmasını tamamlamasının ardından kızı Tuana Ekşioğlu'nun, "Baba seni çok seviyorum" diye bağırması duruşma salonunda duygulu anlar yaşanmasına neden oldu. Başta baba Ekşioğlu olma üzere bazı sanıklar ve sanık yakınlarının gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Duruşma Ekşioğlu'nun avukatının savunmasıyla devam ediyor.

"KIZLARIMIZA İZİN VERDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM"

Aziz Yıldırım da ek savunmasına, mahkeme heyetine hitaben, "Bu hafta içerisinde Avrupa şampiyonlar şampiyonu kızlarımızın buraya gelmesine izin verdiğiniz için teşekkür ederim" diyerek başladı. Bunun üzerine Başkan Ekinci, "Hediye ettikleri topu adliyenin içerisinde muhafaza edeceğiz. Adliye personelimizin zaman zaman kazandığı kupalar var. Onlarla birlikte muhafaza edilecek, bilginiz olsun" dedi. Yıldırım, aylardır süren tutukluluk sürecinin iyi diyalog içerisinde geçtiğini belirterek, Mahkeme Heyeti Başkanı Ekinci'ye teşekkür etti.

"Bu bir şike davası olsaydı burada farklı konuşmalar yapıyor olurduk ama dediğim gibi şike davası değil" diyen Yıldırım, savunmasında eksik kalan bazı maçları anlatacağını söyledi. İddianamede, Gençlerbirliği-Fenerbahçe maçıyla ilgili 2 yoldan şike olduğunun öne sürüldüğünü belirten Yıldırım, şöyle devam etti:

"Bu maçta genel hadise Mehmet Şen ile Doğan Ercan'ın üzerinden yapılan bir şike operasyonundan bahsediliyor. Şike operasyonu, İlhan'a söylediğim söylemlerle bu hadisenin başladığı belirtiliyor. Mehmet Şen beni arıyor. Görmek istediğini söylüyor. O gelmeden ben İlhan Bey ile konuşuyorum. 'Mehmet geldi konuşmak istiyor' diyorum. Maç ertesi günü, bu konuşmalarda gece oluyor. Daha şike operasyonu yapmamışız. İlhan Bey'in ilk defa haberi oluyor. İlhan Bey ve Mehmet Bey de geldi. Aykut Hoca ile hep beraber oturduk ve konuştuk.Bir diğer iddia ise Mehmet Şen'e benim Serdar Kulbilge üzerinden irtibata geçtiğimdir. Bu iddiayla ilgili Mehmet Şen, İlhan'a bir mesaj yolluyor. Mesajda, 'Serdar ile konuştum, hiç kimseyle konuşmamış iş halloldu' diyor. Serdar Kulbilge'ye gitmiş olsaydık bu mesajın olmaması gerekiyor."

Davanın sanıklarından Doğan Ercan hadisesinde ise Serdar Kulbilge ile hiçbir irtibatlarının olmadığını, çünkü alacaklardan vazgeçildiğini belirten Yıldırım, "Şike olsa alacağından insan vazgeçer mi? 5 bin 10 binle işler yapılmaz. En düşük para kazanan futbolcu 1 milyon lira kazanıyor. Karalanmak için maalesef bu hale geldik" diye konuştu. Yıldırım, hiçbir transferi maçtan önce yapmadıklarını, futbolcular Emenike ve Sezer'in sezon sonunda transfer edildiğini belirterek, "Mehmet Topuz transferi için kulübüyle konuştuk. Topuz beni aradı 'Neden beni arıyorsun ayıp' dedim. Hiçbir şekilde kulübüyle anlaşmadan bir konuşma yapmadık. Maç öncesinden futbolcu transferi yapanlar yargılanmıyor, biz transfer şikesi diye yargılanıyoruz" dedi.

"MAÇ ÖNCESİNDE TRANSFER YAPANLAR YARGILANMIYOR"

"Futbolda şike" davasının tutuklu sanığı Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, "Maç öncesinden futbolcu transferi yapanlar yargılanmıyor, biz transfer şikesi diye yargılanıyoruz" dedi.

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada barkovizyon eşliğinde ek savunma yapan tutuklu sanıklardan eski Giresunspor Kulubü Başkanı Olgun Peker'in "Bu davanın adı şike... Bana şikeyle ilgili bir şey sorar mısınız?" diye sorduğu Mahkeme Heyeti Başkanı Mehmet Ekinci, "İddianamede, 'Üyelerin yapmış sen de sorumlusun' diyor. Bu yüzden sana soracak bir şey yok" karşılığını verdi.

Peker ise "Ben 11 yıllık Refleks Menajerlik şirketinin sahibiyim. Benim menajerlik yoluyla insanları dolandıracağım söyleniyor. Bunu isteseydim en üst düzeyde yapabilirdim" dedi.

Örgüt kurmakla da suçlandığını söyleyen Peker, "2001'de bir operasyon yaptılar, 'örgüt üyesi' dediler, sonra beraat ettim. 'Kelebek Operasyonu'nda da adım geçti ama sanık değildim. Bu kadar kötü propagandaya rağmen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ile oturup çay içebiliyorum, bu kadar ortam yapmışım. Bu ortamı yapabilir miydim?" diye konuştu.

"BU OPERASYON FENERBAHÇE VE AZİZ YILDIRIM'A YÖNELİKTİR"

Gençlerbirliği'nden Orhan Şam'ı 3,5 milyon avroya aldıklarını belirten Aziz Yıldırım, "Şike yaptığınız bir oyuncuyu alır mısınız? Doğan Ercan tapelerde kimseyle konuşmuyor. İlhan Bey'e telefonda yalan söylüyor ve kulübe gitmiyor. Ercan, Ali Kıratlı ile konuşuyor. Kıratlı'ya 'Ben parayla mı yaptım?' diye sitem ediyor. Ercan'ın derdi oyuncu satmak, transfer yapmak, menajerlik ücretini almak" diye konuştu.

İddianamede yer alan "Tarla" ifadesini açıklayan Yıldırım, bu ifadenin bir şifreli konuşma olmadığını, her hafta Eyüp Sultan'a gidip kurban kestiklerini ve burada maç için dua ettiklerini söyledi. Yıldırım, buradaki ettikleri dua için "Tarla" ifadesini dilek anlamında kullandıklarını iddia etti.

Yıldırım, "Bizi buraya getirenler şike diye getirdiler, ortada şike yok. Bizim size bir sitemimiz yok. Sitemimiz bizi buraya getiren organizeyedir, savcılığadır" ifadelerini kullandı.

İddianamede Orduspor'un suçlandığını, ancak savcılığın somut delil elde edilemediğinden dava açmadığını söyleyen Aziz Yıldırım, "İddianamenin sırf bir başlığı olsun diye içinde bulunduğumuz durum açıktır. Her tapemi cevaplandırırım. Bu operasyon Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım'a yöneliktir" dedi.

"İDDİANAME ÇÖP GİTMESİ GEREKEN BİR EVRAKTIR"

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada ek savunma yapan Yıldırım, "Mehmet Ali Aydınlar ben hastanedeyken daha savcıya bile gitmemişken 'Durum çok kötü 5 maçın sonucunu biliyorlarmış, yandık, bittik' dedi. Sonradan ise böyle birşey söylemediğini belirtti. Buca maçında şike olduğu söylendi ama bu maç iddianamede bile yok. Bu iddianame çöp kutusuna gitmesi gereken evraktır" diye konuştu.

"ORGANİZE POLİSLERİ DE DURUŞMAYI İZLİYOR" İDDİASI

Organize Şube polislerinin dünkü duruşmayı izlediğini öne süren Yıldırım, "Gelip burada bizi izliyorlar, ne yapıyoruz, ne diyoruz diye. Dışarı çıkan insanlara da zorluk çıkarıyorlar. Şuan da bile baskı altındayız" diyince Başkan Ekinci, "Buraya gelemelerine gerek yok. Herşey aleni. Basın da duruşmayı dakika dakika veriyor zaten. Öyle bir tespitiniz varsa suç duyurusunda bulunun" ifadesini kullandı.

"TRABZON'A ASLA GİTMEM"

Aziz Yıldırım'ın polis fezlekesinde Sadri Şener ile Mahmut Özgener arasında geçen telefon konuşmasıyla ilgili olarak, "Başbakanı tehdit edenler neden burada yok. Onlar yargılanmıyor, biz yargılanıyoruz. O konuşmada 'Trabzon ayağa kalkmış. Başbakan'ın randevusuna gitmeyelim. Taraftarı tahrik edelim' sözleri geçiyor" dedi. Aziz Yıldırım'ın savunmalarında sık sık Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'i suçlayan iddialarda bulunması üzerine Şener'in avukatı Fatih Mahmutoğlu söz aldı. Mahmutoğlu, "İddianamede Trabzon'la ilgili sadece iki teşvik iddiası var. Aziz Yıldırım'ın onun dışındaki tereddütleri iddiaları varsa ayrıca suç duyurusunda bulunsun. Bizim amacımız savunmayı kısıtlamak falan değil. İnşallah Aziz Yıldırım ve arkadaşları bugün tahliye olur, haftasonu Trabzon'a maçı izlemeye gelirler" deyince Yıldırım, "Sen karışma benim Trabzon'a gidip gitmeyeceğime. Trabzon'a gitmem. Hayatım boyunca Trabzon asla gitmem" diyerek tepki gösterdi.

"FENERBAHÇE'Yİ ELE GEÇİRMEK İÇİN YAZILAN BİR İDDİANAME BU"

Sözlerine devam eden Aziz Yıldırım, "Bu iddianame Trabzonspor üzerine kurulması gerekirdi. Şimdi çıkmışlar 'biz kupayı istiyoruz, kulbunu istiyoruz' diyorlar. Bursa'da bakan çıktı 'Şaibe var' dedi. Bursa şampiyon olunca sustu. Biz siyasetin içinde yokuz. Bir Fenerbahçe yöneticisinin siyasetle ilgili açıklama var mı?Biz burada şike davasından yargılanmıyoruz. 10 aydır tutukluyuz. Televizyonlar gazeteler sadece bize vuruyor. Bizim bütün isyanımız buraya getirenleredir. Bu organizedir, savcılıktır, başkalarıdır. Ama sizinle bir sorunumuz yok. Bizi buraya getirenler şikeyle getirdiler, ama bu davanın şikeyle alakası yok" dedi. Mahkeme Başkanı Ekinci ise, "Bu dava basının ilgisi dışında bizim için her dava gibi normal sıradan bir dava, siz de diğer sanıklar da sıradansınız" dedi.

"AÇIKLAYIN TARİHE GEÇİN"

Yıldırım da, "Bu dava sizin için normal olabilir ama aslında bu dava Türk sporuna yön verecek bir davadır. Bu iddianame Fenerbahçe'yi suçlamak için yazılan bir iddianamedir. Gerçek bir iddianame böyle olmaz. Bizi içeride tutarak Fenerbahçe'yi ele geçirmek için yazılan bir iddianame bu. Sahanın içinde birşey yoksa sahanın dışında da yoktur. Sahanın içinde varsa sahanın dışında da vardır. İkisi de birbirinden ayrılmaz. Herkes namuslu oldu. Herkesi biliyorum ama konuşmuyorum, susuyoruz" diye konuştu.

Başkan Ekinci'nin "Açıklayın tarihe geçin" sözleri üzerine Yıldırım, "Açıklarsak neler olacağını biliyorum. Ondan sonra diyecekler niye yaptı" şeklinde konuştu.

TRABZONSPOR'A AĞIR SUÇLAMA

"Haksız kazançtan yargılanıyorum hangi haksız kazanç" diyen Yıldırım, "Devletten 5 milyon para aldım. Resmi yazılarla aldım, bu parayı kulübe harcadık. Trabzon'a 6 milyon gönderiyorlar, çalıyorlar götürüyorlar kimse hesap sormuyor. Paranın nereye gittiği belirsiz. Başbakan 8 tane kulüp düşerse futbol biter diyor, savcı koyarsa sağlam delilleri futbol biter önemli değil. Kamuoyunda suçlu ilan ediliyoruz. Hem suçlu hem de hapis yatıyoruz. Savcı her yere yazı yazdı ama kulüpten kanunsuz bir paranın harcandığını delil olarak ortaya koyamadı. F.Bahçe devlete en fazla vergi veren kulüptür" ifadesini kullandı.

"BÜYÜK FENERBAHÇE'Yİ BAŞKANINDAN AYIRMALARINA SON VERİN"

Aziz Yıldırım konuşmasını, "Büyük Fenerbahçe'yi başkanından ayırmalarına son verin. Bu zor bir karar. Ama biz sizin ne kadar cesur ve bağımsız bir insan olduğunuzu biliyoruz. Eğer tutukluluğumuzun devamı yönünde karar verirseniz bunun gerekçelerini de açıklamanızı istiyorum" sona erdirdi. Duruşmaya öğle arası verildi.

UYGULAMA DEĞİŞTİREN HABER

Öte yandan dün basına yansıyan stadyum resimli giriş kartı olayının ardından bugün duruşma salonuna girişlerde herhangi bir kart verilmedi. Duruşmaya gireceklerin isimleri liste yapıldı ve girişlerde kimlik kartı gösterilmesi istendi

"YAKIN GÖZLÜĞÜM YOKTU İFADEMİ GÖREMEDİM"

Duruşmada ilk olarak Giresunspor eski yöneticilerinden Turgay Demircan tanık olarak dinlendi.  Demircan, 2011 yılının Ağustos ayında emniyete çağrıldığını ve iki gizli tanığın kendisiyle ilgili iş yerinin yağmalandığı, parasının gasp edildiği yönünde ifadeleri olduğnunn söylendiğini ifade etti. Giresunspor yönetimine kendi isteğiyle girdiğini ve tehdit edilmediğini parasının ise gasp edilemdiği belirten Demircan, "Yönetime taahhüt ettiğimi parayı verdim. Emniyetteki ifademi yakın gözlüğüm olmadığı için okuyamadım. İmzatılıp gönderildim" diye konuştu.

OLGUN PEKER KİTAP YAZIYOR

Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci tutuklu sanık Olgun Peker'in ek savunması almak üzere sanık kürsüsüne çağırdı.  Peker, "Giresun'dan buraya gelen insanlar eğer benim yüzümden burdalarsa Allah şahidim ki hiç biriyle ilgilim yok. Ama kendi suçları varsa ondan yargılansınlar" dedi.  İfadesini cezaevinde yazdığı kitabının önsözünü okuyarak bitiren Peker, "Bu aşamada tahliyemi istemiyorum. Ben de olsam bu safhada tahliye yönünde karar vermezdim" diye konuştu.

YILDIRIM'DAN BAŞKANA TEŞEKKÜR

Ardından Aziz Yıldırım kürsüye alındı. Yıldırım sözlerine şampiyon olan Fenerbahçe Üniversal Bayan Voleybol takımına izin verdiği için Mahkeme Başkanı Ekinci'ye teşekkür eederek başladı. Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci ise, "Kendilerine hediye edilen voleybolcuların imzası bulunan topu adliye personelinin zaman zaman kazandığı kupaların sergilendiği müzeye koyacağız" diye konuştu. 

12. DURUŞMANIN AYRINTILARI

- Savcı sanıkların tutukluluğunun devamı yönünde mütalaa verdi.
- Hakim, sanık avukatlarının taleplerini alıyor.
- Hakimler bir sonraki dava tarihi olarak 1 ay sonrasını düşünüyorlar. Gelen maç görüntüleri izlenecek.
- Abdullah Başak, Bülent İşcan ile avukatları sözlü savunmadalar...
- Ali Kıratlı'nın avukatı: "Polislerin ellerindeki paraların, fotoğrafların, kurguların delillerini istiyoruz. Nerede o deliller?
- Ali Kıratlı'nın savunmasına geçildi.
- Ahmet Çelebi, "Trabzonspor'un şike talebini Mecnun Odyakmaz'a ilettim. Aziz Yıldırım adeta yalvararak bu girişimi engelleme isteği tapelerde var.
-Yusuf Turanlı'nın savunmasına geçildi.
- Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman da Çağlayan Adliyesi'ne geldi.
- İlhan Ekşioğlu savunmasına kızı Tuana'yı anlatarak başladı. Ekşiıoğlu kızını anlatırken mahkeme salonunda bulunan kızı 'Baba seni çok seviyorum' diye haykırınca duruşma salonunda duygusal anlar yaşandı. Hakimler de dahil olmak üzere herkesin gözleri doldu.
- İlhan Ekşioğlu'nun savunmasına geçildi.
- Mahkeme başkanı aranın ardından salondakilerin telefon kullanmasını yasakladı.
- Yıldırım: Beni ne zamandan beri dinlediklerini biliyorum. Ama bir şey bulamayınca Manisaspor maçından sonra dinlemeye başlamışlar gibi yaptılar.

- Yıldırım: Bu bizi hapishanede tutma ve Fenerbahçe'yi ele geçirme iddianamesidir. Gerçek iddianame böyle yazılmaz, ben yazdım yakında okursunuz.
- Yıldırım: Bir tane Fenerbahçeli milletvekili çıkıp konuşuyor mu? Trabzonlu milletvekilleri sürekli konuşuyor. Devleti, hükümeti tehdit ediyorlar. Bunlar tapelerde var.
-Yıldırım: Fenerbahçe en çok vergi veren kulüptür. Vergi kaçıldığımız ima ediliyordu. Ama ortada delil yok.
- Yıldırım: Bu dava da asıl Trabzon yargılanmalıydı. Biz onlara ilave olmalıydık. Ben bir daha da hayatım boyunca Trabzon'a gitmem.
- Yıldırım: Böyle şike davası olmaz, varsayımlarla içeride yatıyoruz. Bülent Ataman o kadar konuştu. Neden soruşturulmadı?
- Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci: Bu dava basının ilgisi dışında bizim için sıradan bir dava, siz de sıradan bir sanıksınız.
- Sitemimiz bizi buraya getirenleredir. Şike yapılmadığı açıktır. Bu bir şike değildir.
- Yıldırım: Gençlerbirliği - Trabzonspor maçı. Mahmut Boz'un adı geçiyor. E peki neden benim maçında adı geçmiyor. Adam bulamadıkları için isim yazıyorlar.
- Yıldırım: Gençlerbirliğili futbolcuların şike amaçlı irtibata geçildiği tespit edilse de menfaat elde etmeye ilişkin somut bir delil olmadığından sadece Serdar Kulbilge'nin adı geçiyor, onu da açıkladım.
- Yıldırım: Her tapemi cevaplandırırım. Bu operasyon Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım'a yöneliktir.
- Yıldırım: Orduspor'u suçluyor iddianame, ama kamu yararına somut delil elde edilemediğinden dava açılmamasına diyor. İddianamenin sırf bir başlığı olsun diye içinde bulunduğumuz durum açıktır.
- Yıldırım: 3 tarla maçla ilgili değil. Eyüp Sultan'a kurban kestirmeye gidiyorduk. Deplasmandaysak Tamer Bey kestirirdi.
- Yıldırım: Menajerlerin derdi para, konuşmaları da şikeye yorulmuş.
- Yıldırım: Orhan Şam'ın şike yaptığı söyleniyor. Şike yapan adamı transfer eder misiniz? - Yıldırım: Mehmet Topuz transferinde de kulübüyle anlaşmadan hareket etmedik.
- Yıldırım: Galatasaray'ın aksine biz Emenike ve Sezer'i sezon sonu aldık. - Yıldırım: Ne zaman Kayseri'yi Manisa'yı yendik soruşturma başladı.
- Yıldırım: En az 1 milyon Dolar kazanıyorlar. 5000'e maç satar mı?
- Yıldırım: Şike yapsanız alacağınızdan vazgeçer misiniz? - Yıldırım: Mehmet Şen üzerinde Serdar Kulbilge'ye gitmiş değiliz. Bir irtibatımız da olmamıştır.
- Yıldırım: Şikeyi yapan İlhan Bey'inde şike yapıldıktan sonra haberi oluyor.
- Yıldırım: Maç öncesi Ankara tesislerimizde savcı ve hakimlerimize yemek verdik.
- Yıldırım: Spor evrenseldir, kendine göre kuralları vardır. Bu şike davası olsa farklı konuşurduk.
- Aziz Yıldırım Gençlerbirliği maçı ile başladı...
- Ve Aziz Yıldırım'ın savunmasına sıra geldi.
- Olgun Peker'in savunmasına geçildi. Peker: Ben tahliyemi de istemiyorum. Hakim olsam kendimi tahliye etmezdim.
- Mahkeme Başkanı savunmaları 15 dakika ile sınırlandırdı.
- İlk olarak tanık Turgay Demir'in savunması alınıyor. - Sanıklar duruşma salonuna girmeye başladı...

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!