Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu kabul etti

Resmi ziyaret amacıyla Bakü'ye giden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi. Aliyev, Karabağ sorununda gösterdiği destek için Türkiye hükümetine, halkına ve Türk gazetecilere teşekkür etti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu kabul etti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye gitti. Çavuşoğlu, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi. 

Aliyev, görüşmede Karabağ sorununda gösterdiği destek için Türkiye hükümetine ve halkına şükranlarını sundu. Ermenistan'ın işlediği savaş suçlarının dünyaya Türk gazeteciler tarafından duyrulduğuna dikkat çekti.

Aliyev, "Türkiye ile birliğimiz sözde değil, özdedir ve bunu bütün dünya biliyor" ifadesini kullandı.

Bakan Çavuşoğlu ise Azerbaycan'ın sahadaki başarılarını kutladı, "Tüm dünya Türkün gücünü gördü, inşallah öz topraklarınızı geri alacaksınız" dedi.

Çavuşoğlu, Bakü'ye gider girmez sosyal medya hesabında açıklama yapmıştı. Çavuşoğlu, paylaşımında şunları söylemişti: "Can Azerbaycan'a güçlü desteğimizi yenilemek, Karabağ'la ilgili son gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunmak üzere bir kez daha Bakü'de, kardeşlerimizin yanındayız."

Çavuşoğlu en son 6 Ekim'de Bakü'yü ziyaret etmiş, mevkidaşı Bayramov ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşmüştü.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!