Aydınlatma teknolojisinde 'Şerit LED' dönemi

Aydınlatma tasarrufu bakımından büyük önem kazanan LED teknolojisi, çeşitli kullanım alanlarıyla da hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Son olarak sokak aydınlatmasında kullanılan LED'lerin, çeşitli animasyon ve ev ısınmalarındaki kullanım payı hızla artıyor.

Aydınlatma teknolojisinde 'Şerit LED' dönemi

Yeni nesil aydınlatma teknolojisinde LED'in kullanım alanı gün geçtikçe artıyor. Sokak aydınlatmalarında ilk tercih haline gelmeye başlayan LED, birçok yüzeyde kullanılabilen 'Şerit LED' seçeneğiyle birçok alanda yenilik sunuyor.

Temiz ve kuru olan tüm yüzeylere uygulanabilen şerit LED'ler,  yapışkanlı olması sayesinde büyük kullanım avantajı sunuyor.

Güçlü 3M bandı sayesinde yapıştığı yüzeyden çekip koparılmadığı sürece asla kendiliğinden ayrılmayan şerit LED'ler, ahşap, metal, seramik, cam, duvar, alçıpan, beton vb. yüzeylerin tümüne uygulanabiliyor.

Özellikle evlerde tavan içine dekoratif amaçlı gizli ışık şeklinde yerleştirilebilen LED'ler, görsel açıdan büyük bir katkıda bulunduğu gibi, mağaza vitrinlerinden, tekne ve yatlara kadar birçok mekan ve ulaşım aracında kullanılabilir.

ŞERİT LED TÜRLERİ VE KULLANIM ALANI

Birçok çeşidi bulunan şerit LED'leri silikonlu, silikonsuz, tek çipli, üç çipli, rgb olarak saymak mümkün.

Silikonlu şerit LED, daha çok dış mekan kullanımında tercih ediliyor. Silikonlu LED, yağmura, toza en dayanıklı LED türü olarak öne çıkıyor. Silikonsuz şerit LED'ler ise iç mekanda su ve neme maruz kalmayacak şekilde kullanılıyor. Şerit LED'ler, bir metresinde 30 ya da 60 LED içeriyor.

Tek çipli LED'ler, şerit LED'lerin en yaygın türü olarak biliniyor. Bu aydınlatmada tek ışık hücresi bulunuyor. Üç çipliler ise daha fazla ışık hücresine sahip olduğu için tek çipli LED'in yetersiz kaldığı yerlerde tercih ediliyor.
Şerit LED'ler renklerine göre de ayrılıyor. RGB şerit ledler, renk değiştiren ve daha çok efekt kullanmak için animasyonlu tabelalrda tercih ediliyor. Tek renk şerit LED ise renk değiştirmiyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

Beni Böyle Sev 64. bölüm fragmanı izle, 08 Eylül 2014 Pazartesi Kocamın Ailesi 8. bölüm fragmanı izle Anasının Oğlu 3. bölüm full izle, 22 Ağustos 2014 Kiraz Mevsimi 7. bölüm full izle, 22 Ağustos 2014 Diğer Yarım 10. bölüm full izle, 22 Ağustos 2014 Benim Adım Gültepe 1. bölüm fragmanı izle Küçük Kıyamet 55. bölüm full izle, 21 Ağustos 2014 Kocamın Ailesi 7. bölüm full izle, 21 Ağustos 2014 Zengin Kız Fakir Oğlan 89. bölüm full izle, 21 Ağustos 2014 Kiraz Mevsimi 7. bölüm fragmanı izle Medcezir 2. sezon fragmanı izle Güzel Köylü 9. bölüm full izle, 20 Ağustos 2014 Ulan İstanbul 10. bölüm fragmanı izle Anasının Oğlu 3. bölüm fragmanı izle Küçük Kıyamet 55. bölüm fragmanı izle Ruhumun Aynası 7. bölüm full izle, 19 Ağustos 2014 Güllerin Savaşı 6. bölüm full izle, 19 Ağustos 2014 Diğer Yarım 10. bölüm fragmanı izle Ulan İstanbul 9. bölüm full izle, 18 Ağustos 2014 Kaçak Gelinler 9. bölüm full izle, 18 Ağustos 2014