Aydilge Yunanistan'ı unutmadı

Şarkıları ile genç nesli peşinden sürüklemeyi başaran Aydilge geçtiğimiz gün Abana Gençlik Festivali'nde binlerce kişiye tam anlamıyla bir müzik ziyafeti çekti.

Aydilge Yunanistan'ı unutmadı

Konser sırasında duyarlı kişiliğini bir kez daha ortaya koyan başarılı sanatçı,  geçtiğimiz günlerde büyük bir yangın felaketi yaşayan Yunan halkını unutmayarak ünlü Yunan besteci Christos Dantis ile ortak çalışması olan Yo Yo Yo adlı parçasını ''Komşumuz için'' diyerek seslendirdi. Alanı dolduran binlerce kişiyle beraber Yunan halkına kardeşlik mesajı gönderen Aydilge, konser görüntülerini Yunanlı meslektaşı Christos Dantis ile de paylaşacağını dile getirdi. 

1999'da ülkemizde gerçekleşen Marmara depreminin ardından ilk yardım gönderen ülkenin Yunanistan olduğunu ve gazetelerin ''Dayan Komşu'' manşetleriyle çıktığını hatırlatan Aydilge '' Söz konusu insanlık oldu mu, gerisi teferruattır. Farklı milletler olsak da göz yaşımızın rengi aynı...'' diyerek alanda duygusal anlar yaşattı. Binlerce kişinin eşlik ettiği şarkılarıyla konserini sonlandıran Aydilge, finalde eşi ile yaptığı düetle alanı dolduran müzikseverleri selamladı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!