Ayakkabı ihracatında 1 milyar dolar hedefi

Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu Başkanı Aydan, 'Amacımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dış ticarete verdiği destekle, bu yıl sonu itibarıyla ihracatımızı 800 milyon dolarlara ya da 1 milyar dolara çekmek' dedi.

Ayakkabı ihracatında 1 milyar dolar hedefi

İzmir'in Ödemiş ilçesinde Ödemiş Ayakkabıcılar ve Deri İşleri ile  Uğraşanlar Odası Başkanı Mustafa Köksoy ve ayakkabıcı esnafı ziyaret eden Aydan,  Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi'nde bulunan ayakkabı bölümünü gezdi. 

Aydan, ziyaret sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, esnafı ziyaret  ederek sorunlarını dinlendiğini belirtti.

Türkiye'de ayakkabı sektörünün önemli bir potansiyeli bulunduğunu  anlatan Aydan, sorunların çözümü için çabalayacaklarını kaydetti.

Aydan, ayakkabı ihracatının, İthalatta Korunma Önlemleri  Yönetmeliğinden sonra artış gösterdiğine dikkati çekerek, memnun edici rakamlara  ulaştıklarını bildirdi. 

Bu yıl temmuz ayına kadar 569 milyon dolarlık ihracat  gerçekleştirdiklerini aktaran Aydan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Amacımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dış ticarete  verdiği destekle, bu yıl sonu itibarıyla ihracatımızı 800 milyon ya da 1 milyar  dolara çekmek. Bugünkü ziyaretlerle sektörümüze, ayakkabıcı camiamıza destek  olmak istiyoruz. Sorunları yerinde dinliyoruz. Çözümlerini yapabiliyorsak ne  mutlu bize."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!