Avrupa'nın gözü Osmangazi'de

Bursa'nın adını dünyaya duyuran Osmangazi Belediyesi, özellikle Avrupalıların ilgisini çekiyor. Litvanya'da yayın yapan BTV'de (Baltık TV) 10 bölüm sürecek bir program için Osmangazi'yi seçti.

Avrupa'nın gözü Osmangazi'de

Gerek belediyecilik hizmetleri, gerekse uluslararası alanda attığı adımlarla sadece Türkiye'de değil Avrupa'da da örnek gösterilen Osmangazi Belediyesi, Avrupalıların da ilgi odağı oldu. Özellikle Balkan şehirleriyle kurduğu kardeşlik ilişkilerini her geçen gün arttıran ve bölgede dostluk rüzgârları estiren Osmangazi Belediyesi ile Baltık ülkeleri arasında da münasebetler hızla gelişiyor.
Litvanya'da yayın yapan Baltık TV, Osmangazi ve Bursa'yı tanıtmak üzere Bursa'da çekimlere başladı. Türk mutfağından. tarihi mirasa, modern yatırımlardan. toplumsal yaşama kadar birçok konuya yer veren BTV ekibi, Sümbüllü Bahçe Konağı'nda Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'la da röportaj yaptı. Program yapımcısı ve sunucu Asta Stasaityte, Türkiye'de ve Bursa'da olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Başkan Dündar'a Osmangazi ve Bursa hakkında sorular yönelten Asta Stasaityte, gösterilen ilgi ve destekten dolayı teşekkür etti.
10 BÖLÜM OSMANGAZİ VE BURSA
Ekip olarak günlerdir Osmangazi'de çekim yaptıklarını ve şehre hayran kaldıklarını anlatan Asta Stasaityte, "Litvanya'da aileler cumartesi akşamları hep birlikte televizyon izliyor. Biz de cumartesi günleri "Saturday Morning" isimli ailelere yönelik bir program yapıyoruz. Bu programın bir bölümünde de ülkeleri ve şehirleri tanıtıyoruz. Bu kez Osmangazi Belediyesi ile işbirliği yaparak Bursa'yı ve Osmangazi'yi tanıtma kararı aldık ve buraya geldik. Toplam 10 bölümden oluşacak tanıtım filminde Osmangazi'yi ve Türk toplumunu Baltık ülkelerine tanıtacağız" dedi.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da Osmangazi ve Bursa'nın adını her geçen gün dünyaya daha faal bir şekilde duyurduğunu belirterek, bunun gerek şehir, gerekse ülke tanıtımına büyük katkı sağladığını kaydetti. Avrupalıların Osmangazi'ye ilgilerinin hızla arttığının altını çizen Başkan Dündar, bu durumun uluslararası alanda atılan başarılı adımların sonucu olduğuna dikkat çekti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!