Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Avrupa bu ürünleri kullanmıyor"

Bursa inşaat sektörüne yön veren iş adamlarının bir araya gelerek kurduğu İnşaat16 Grubu Derneği, Bursa'da özellikle çatı alanında yaptığı işlerle markalaşan BT İnşaatı ziyaret etti.

''Avrupa bu ürünleri kullanmıyor''

İnşaat16 Grubu Derneği tarafından her hafta düzenli olarak gerçekleştirilen ve sektördeki gelişmelerin masaya yatırıldığı ziyaretler kapsamında dernek üyeleri bu hafta BT İnşaat'ın iki ortağı Bahattin Torun ve Ertan Bilici'yi Beşevler'deki ofisinde ziyaret etti.
HER YIL FARKLI BİR ÜRÜN

İnşaat sektöründe özellikle çatı alanında uygulamalarda yaşanan hızlı değişim sonucunda daha dayanıklı olan uygulamanın geri planda kalabildiğini belirten Torun, "Avrupa ülkelerinde bile hâlâ kırmızı kiremit ve pres tuğla denilen doğal görünümlü tuğla kullanılıyor. Türkiye'de ise her yıl farklı bir ürün gündeme geliyor. Bu yıl kaplama tuğlası aktifken bir bakıyorsunuz seneye mimarlar odası çizimi değiştiriyor ve kompozit panel olacak diyor. Farklılık olsun diye devamlı farklı ürünler gündeme getiriliyor" dedi.

KUZEY AVRUPA TAM TERSİ

Kilden yapılan kırmızı kiremidin yerine beton veya metal kiremitlere olan rağbetin arttığını ifade eden Bilici, " En dayanıklı olan kiremit kilden elde edilen kırmızı kiremit. Betondan yapılan kiremitlerin ömrü kilden yapılana göre çok kısa ve bunları boyamayınca çatlamalar oluyor ama bunu insanlara anlatamıyorsunuz" diyerek üyeleri bu konuda bilgilendirdi. Bilici ayrıca Kuzey Avrupa ülkelerinde metal ve betondan yapılan kiremitlerin çok ilgi görmediğinin de altını çizdi.

SEKTÖRE HER AÇIDAN BAKABİLİYORUZ

İnşaat16 Grubu Derneği Başkanı Şener Akkan ise "Gerçekleştirilen üye ziyaretleri ile hem üyelerimizi daha yakından tanıyor, hem de üyemizin inşaat sektöründe faaliyet gösterdiği alan hakkında detaylı bilgiler alma fırsatı yakalıyoruz" dedi. Akkan,  İnşaat sektörünün her alanında en az bir üyelerinin bulunmasının sektörü her açıdan inceleye bilmelerine imkân sağladığını vurguladı.
İnşaat16 Grubu Derneği'nin yaptığı ziyaretten duyduğu mutluluğu dile BT İnşaat Ertan Bilici ve Bahattin Torun, dernek üyeleri ile ziyaret sonunda hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!