AVM hırsızları suçüstü yakalandı

Hırsızlıklar önce güvenlik kameralarına sonra da polislere yakalandı

AVM hırsızları suçüstü yakalandı

Yeniyıl alışverişleri sırasında yaşanan yoğunluğu fırsat bilen hırsızlara polis ekipleri göz açtırmadı. Bakırköy ve Bayrampaşa'daki hırsızlık olaylarında polis ekipleri şüphelileri suçüstü yakaladı.

Yeniyıl alışverişi nedeniyle alışveriş merkezlerinde yoğunluğunun artmasıyla birlikte hırsızlık olaylarında artış meydana geldi. Bakırköy ve Bayrampaşa'da son bir hafta içerisinde 2 ayrı AVM'de de hırsızlık olaylarının artışı AVM yetkilileri tarafından polis ekiplerine bildirildi. İhbar üzerine AVM'lerde güven timi ekiplerinin sayıları arttırıldı.

POLİS GÖZ AÇTIRMADI

Bakırköy'deki alışveriş merkezinde bir teknoloji mağazasında müşteri yoğunluğunun olduğu saatlerde güven timi ekipleri şüpheli bir kişinin mağazada bulunan telefon çekmecesiden 6 adet akıllı telefonu alarm sistemini etkisiz hale getirerek çaldığını farketti. Polis ekipleri ve mağaza görevlileri Gökhan Yavuz'u mağazadan çıkmadan suçüstü yakalayarak polis merkezine götürdü. Yavuz'un üzerinde ve çantalarında yapılan aramada çıkan 2 bin TL değerinde deri mont, kot pantolon, gömlek ve ayakkabıyı da iki farklı magazadan çaldığını itiraf ettiği öğrenildi.

GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde ise Gökhan Yavuz'un telefon çekmecelerinin etrafında gezinme başladığı görülüyor. Alarm sistemlerini etkisiz hale getirdikten çekmeceden telefonları alacağı sırada başka müşterilerin kendisine yaklaştığını fark ederek tekrar rafların dışına geçiyor. Müşterilerin gittiğini fırsat bilen Gökhan Yavuz'un tekrar rafların arasına girerek alarm sistemini etkisiz hale getirdiği akıllı telefonları alarak mağazadan kaçmaya çalıştığı sırada yakalanarak, gözaltına alınması görülüyor.

BAYRAMPAŞA'DA DA BİR HIRSIZ YAKALANDI

Bayrampaşa'da bulunan bir başka AVM'de ise bir şüphelinin teknoloji mağazasında rafta bulunan telefonu inceledikten sonra, alarm kablosunu kestiği görülüyor. Durumu güvenlik kamerasında fark eden görevlinin, durumu AVM içinde görevli polislere haber vermesi üzerine, şüpheli polisler tarafından yakalandı. İsminin Cihan Yıldırım olduğu öğrenilen şüpheli polis merkezine götürüldü.
Adliyeye sevk edilen Gökhan Yavuz ve Cihan Yıldırım çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!