Avengers: Endgame yönetmenleri, Loki iddialarını doğruladı

Avengers serisinin yönetmenleri olan Russo kardeşler, Loki'nin Avengers: Endgame'de paralel evren oluşturduğunu doğruladılar.

Avengers: Endgame yönetmenleri, Loki iddialarını doğruladı

Marvel hayranları, film vizyona girene kadar Avengers: Endgame'de kahramanların dünyayı nasıl kurtaracağına dair onlarca teori ortaya atmıştı. Bu teorilerden en popüleri zaman yolculuğuydu ve filmde de tam olarak bu gerçekleşti. Avengers ekibi, sonsuzluk taşlarının tamamını elde etmek için farklı zaman dilimlerine yolculuk gerçekleştirdiler.

Marvel, Avengers: Endgame'de farklı bir zamanda yolculuk fikri ortaya attı. Buna göre geçmişe giden bir kişi, yaşanan olaylarla ilgili bir değişiklik gerçekleştirdiğinde alternatif bir zaman çizgisi dolayısı ile bir paralel evren oluşturur. Bu nedenle geçmişe seyahat ettiğinde ne yaparsa yapsın kendi zaman dilimini etkileyemez.

Hatırlarsanız filmde Tony Stark ve Scott Lang, Tesseract'ı ele geçirmek için zamanda yolculuk yapıp ilk Avengers filmine gidiyorlardı. Ne yazık ki bu görev sırasında başarısız oluyorlar ve Loki, Tesseract'ı yani uzay taşını çalarak ortadan kayboluyordu. Hey! Bir dakika! Bildiğimiz zaman çizelgesinde işler böyle yürümüyordu.

Avengers: Endgame'in yönetmenleri olan Russo kardeşler, Loki'nin Avengers: Endgame'de Tesseract'ı çalıp kaçtığında alternatif bir zaman çizgisi yarattığını, Captain America'nın Loki'yi bulup her şeyi olağan akışına sokmadığı sürece Loki, alternatif bir gerçeklikte varlığını sürdürmeye devam edecek.

Hatırlarsanız Spider-Man: Far From Home filminin fragmanında Mysterio, Spider-Man ile tanışırken paralel evrenden geldiğini açıklamıştı. Bazı Marvel hayranları, Mysterio'nun aslen kötülük yapan bir karakter olduğundan Spider-Man'i kandırıyor olabileceğini söylemişti. Bu açıklama, paralel evrenlerin varlığını doğruluyor.

Ayrıca bildiğiniz gibi Marvel, yakında hizmete başlayacak olan Disney+ yayın platformunda bir Loki dizisi yayına sokacak. Loki'nin alternatif bir evrende varlığını sürdürüyor olması, Loki dizisi için de Marvel'ın elini güçlendiriyor. Loki tamamen ölmüş olsaydı dizide Thor Ragnarok filminin geçtiği zamandan ilerisini göremezdik.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!