Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Avcı'dan Bursalılara teşekkür

A Milli Takım Patronu Abdullah Avcı, sahada istedikleri mücadeleyi sergileyemediklerini ancak oyuncuların mücadelesinden memnun olduklarını söyledi. Avcı, tribünlerde renkli şovlar yaparak takımı destekleyen Bursalılar'a da teşekkür etti.

Avcı'dan Bursalılara teşekkür

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

A Milli Takım Patronu Abdullah Avcı, sahada istedikleri mücadeleyi sergileyemediklerini ancak oyuncuların mücadelesinden memnun olduklarını söyledi. Avcı, tribünlerde renkli şovlar yaparak takımı destekleyen Bursalılar'a da teşekkür etti.

A Milli Takım, Abdullah Avcı yönetimindeki ilk maçında Slovakya karşısında sahadan 2-1'lik mağlubiyet ile ayrıldı. A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, eksiler de artılar da olduğunu belirterek, "Bunları gidermeye çalışacağız" dedi.
Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında maç ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Abdullah Avcı, "Oyunun başında tempolu oynayan, bu şekilde oyuna başlayan takımdan memnunum. İlk yediğimiz gol öncesi yakaladığımız pozisyonları gole çeviremedik. Oyunun ikinci yarısında zaman zaman disiplinden kopmalar oldu. Hızlı hücum yapan rakibe, mesafeyi biraz daraltmamız gerekiyordu. Bütün oyuncular oyunu çevirmek için çok arzuluydular. Zaman zaman ağır oynadık. Zaman zaman kenarları bulduğumuzda tehlikeli
olduk. Bursa seyircisine destekten dolayı teşekkür ediyorum. İyi sonuçlarda aldık, eksikler var, artılarda var. Eksiklerin üzerine biraz daha koyarak geliştirmeye çalışacağız. İlk maçımızda kazanmak isterdik" diye konuştu.
Gelecekle ilgili bir takım yatırımlar yaptıklarını ifade eden Avcı, "Bazı eksik yönlerimiz var onları geliştireceğiz ve sonuç almaya çalışacağız. Son dakikaya kadar çevirmek için uğraştılar. Bu bizim için artı tarafımız. Risk almadan kazanılmaz, biz kaybettik. Kazansaydık herşey çok iyi olmayacaktı. Bu eksikleri yine konuşacaktık" şeklinde konuştu.
Milli takım taraftarını tekrar oluşturmak istediklerini söyleyen Avcı, "Sahadaki takımın alacağı sonuçlar milli takımın tekrar dışarıdaki insanların gözünün oraya bakmasını sağlayacaktır. Bu ülkenin, herkesin takımı bu. Herkes destek oluyor. Bu desteğe sonuna kadar devam etsinler. Sahada 6 tane yeni oyuncu oynadı. Bunlarında desteğe ihtiyacı var" dedi.
'Abdullah Avcı'nın takımı nasıl olacak?' sorusuna ise başarılı çalıştırıcı, "Ağır değil daha çabuk oynayan, rakibini rahatsız eden bir takım oluşturmaya çalışacağız. Sadece iki gün beraber olabildik. Bu zaman içinde o resmi sahaya çıkarmaya çalışacağız" cevabını verdi.
Slovakya Teknik Direktörü Michal Hipp ise, "Maçtan önce düşündüklerimizi aynen sahada gerçekleştirdik. Maç öncesi yaptığımız toplantılarda aynen bunu ortaya koyuyorduk. Rakip takımın, taraftarı önünde baskı kurmaya çalışacağını biliyorduk. Maç öncesi doğru yerlerde hızlı hücuma çıkmak gerektiğimizi söylemiştik. Onu yaptık. Bizim için önemli olan maçtan galip gelmektense iyi bir oyun ortaya koymaktı. Bunu yaptığımıza inanıyorum. Maçın ilk 20 dakikasında biz biraz daha üstündük. Golü bulduktan sonra
rakibimiz daha çok üstümüze gelmeye başladı ve daha çok kontra atak bulduk. Maçın genelinde dengeli bir oyun vardı. Galibiyeti biz hak ettik" şeklinde kaydetti. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!