Atasoy İsrail Büyükelçisi ile görüştü

Türk Sanayici İş Adamları ve İş Kadınları Konfederasyonu Başkanı ve Türkiye Konfederasyonlar Topluluğu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, İsrail Ankara Büyükelçisi Yosef Levi Sfari kabulünde Suriye meselesine değindi.

Atasoy İsrail Büyükelçisi ile görüştü


 

Türkiye Konfederasyonlar Topluluğu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, İsrail Ankara Büyükelçisi Yosef Levi Sfari ile bir araya geldi.

Atasoy, İsrail Büyükelçisi Sfari ile Suriye'de yaşanan olayları konuştu.

Atasoy, "Suriye'de olanları hepimiz görüyor Suriye Yönetimi Beşar Esad ve adamları yıllardır Suriye'de çocuk yaşlı genç kadın demeden her türlü silahı da kullanarak Suriye vatandaşlarını öldürüyor. Suriye'de yaşananlara kayıtsız kalamayız. İsrail Devleti Suriye'de yaşanan olaylara sessiz kalmamalı. İsrail Suriye'de taraf olmalı, Suriye halkının tarafı olmalı bu vahşeti seyretmemeli" dedi.

Atasoy, Suriye konusunda hassas davranmalıyız. Suriye yönetimine Beşar Esad'a insanlık adına hep birlikte hareket ederek bu vahşete dur demeliyiz" diye konuştu.

İsrail Ankara Büyükelçisi Yosef Levi Sfari de yaptığı konuşmada, "Suriye konusunda hem fikiriz. Biz de İsrail Devleti olarak Suriye'de yaşanan olayları tasrif etmiyoruz. Yaşanan olayları görüyoruz. Biz İsrail Devleti olarak devletlerin içişlerine karışmayı doğru bulmuyoruz. İnanıyoruz ki Suriye'de barış, huzur ve istikrar gelecektir. Biz de İsrail Devleti olarak Ortadoğu'ya barış ve huzurun gelmesi için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!