Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü ile Türkiye Petrolleri A.O. kurumuna ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan  kararlara göre, Kültür ve Turizm Bakanlığında açıkta bulunan, Kültür Varlıkları  ve Müzeler Genel Müdürlüğü'ne Gökhan Yazgı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel  Müdür Yardımcılığı'na İsmail Karaman, Araştırma ve Eğitim Genel Müdür  Yardımcılığı'na Yahya Coşkun, Telif Hakları Genel Müdür Yardımcılığı'na Fatoş  Altunç, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'na Nihat Umut Döktür'ün ataması  gerçekleştirildi.

Ayrıca, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda, Kültür Varlıkları ve Müzeler  Genel Müdürü Murat Gürül, Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Nurpınar Tente Ödemiş,  Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürü Necmi Asan  3 sayılı Cumhurbaşkanlığı  Kararnamesi'nin 2 ve 4'üncü maddeleri gereğince görevlerinden alındı.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünde açık bulunan Hukuk  Müşavirliğine Selami Korkmaz getirilirken Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü  Yönetim Kurulu Üyeliğine ise Edip Müyesseroğlu'nun yeniden ataması yapıldı.

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Güneydoğu Anadolu (Diyarbakır)  Bölge Müdürü Ekrem Tosun da 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2'nci  maddesi gereğince görevinden alındı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!