Atalay Filiz davasında flaş gelişme

Ankara'da, arkadaşları Göktuğ Demirarslan ile sevgilisi Elena Radckhova'yı öldürmekle suçlanan bugün hakim karşısına çıkan Atalay Filiz (31) davasında sıcak bir gelişmenin yaşandığı öğrenildi.

Atalay Filiz davasında flaş gelişme

Ankara ve İstanbul'daki üç cinayetin zanlısı Atalay Filiz'in, Göktuğ Demirarslan ve kız arkadaşı Elena Radchikova'yı da "tasarlayarak öldürdüğü" gerekçesiyle yargılandığı davada, savunma için süre isteyen sanık avukatlarının talebinin reddi üzerine avukatlar Filiz'in vekilliğinden çekildi ve duruşma salonundan ayrıldı. Mahkeme, bunun üzerine duruşmayı erteledi.

Ankara Batı Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasında, sanık avukatları Hüseyin Uğur Poyraz ve Merve Uçanok, müşteki avukatı Ercan Çoban hazır bulundu.

Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu bulunan Atalay Filiz, duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Duruşmada cumhuriyet savcısı önceki celse esas hakkındaki Filiz'in atılı suçlardan cezalandırılması yönündeki mütalaasını yineledi.

FİLİZ'İN TEKRAR TEDAVİSİNİ VE RAPOR ALINMASINI İSTEDİLER

Sanık avukatları, Filiz'in farklı tarihlerde psikolojik rahatsızlıkları olduğu gerekçesiyle tedavi gördüğünü ve cezai ehliyetinin tam olduğunu bildiren Adli Tıp Kurumu 4. Adli Tıp İhtisas Kurulu'nun raporunun kabul edilmemesi, tekrar tedavi altına alınarak hakkında bir rapor alınması talebinde bulundu.

Talebi reddeden mahkeme heyeti, esas hakkındaki savunma için sanık avukatlarına söz verdi. Sanık avukatlarının esas hakkındaki savunma için süre talep etmesi üzerine mahkeme, geçtiğimiz celse bu süreyi tanıdıklarını belirterek talebin reddine karar verdi.

Bunun üzerine sanık Filiz'in avukatları, savunma hakkının kısıtlandığı gerekçesiyle heyetin reddi talebinde bulundu. Duruşma savcısı talebi yerinde bulmayarak heyetin reddi talebinin kabul edilmemesi yönünde görüşünü bildirdi.

AVUKATLAR ATALAY FİLİZ'İN VEKİLLİĞİNDEN ÇEKİLDİ

Bu talebin de reddedilmesi üzerine sanık avukatları, bu davaya mahsus olmak üzere Filiz'in vekilliğinden çekildiklerini belirterek, mahkeme salonundan ayrıldı.

Mahkemenin durum hakkında söz verdiği sanık Filiz'in, "Çekilme kararına bir diyeceğim yoktur." demesi üzerine, Ankara Barosundan Atalay Filiz'e avukat atanması yönünde müzekkere yazılarak duruşmanın ertelenmesine hükmedildi.

İKİ KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENİYOR

İddianamede, Atalay Filiz'in, Demirarslan ve Radchikova'yı tasarlayarak öldürmek suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

Filiz, Tuzla Yalıboyu Caddesi Postane Mahallesi'nde oturan tarih öğretmeni, 2 çocuk annesi Fatma Kayıkçı'nın öldürülmesine ilişkin İstanbul'da yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!