Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ataevler Mahallesi muhtarından baz tepkisi - ÖZEL HABER

Bursa'nın Nilüfer ilçesine bağlı Ataevler Mahallesi muhtarı İsmet Taşçı, mahallelerinde yaşanan yüksek gerilim telleri ve baz istasyonlarının insan sağlığını tehdit ettiğini, insan sağlığıyla bu kadar oynanmasına anlam veremediklerini söyledi.

Ataevler Mahallesi muhtarından baz tepkisi - ÖZEL HABER

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Bursa'nın Nilüfer ilçesine bağlı Ataevler Mahallesi muhtarı İsmet Taşçı, Bursada Bugün'e yaptığı açıklamada, yüksek gerilim tellerinin mahallede sıkıntı yaşattığını söyledi.

KANSER TEHLİKESİ SAÇIYOR
Yüksek gerilim tellerinin radyasyon yayan madde içerdiğini belirten muhtar İsmet Taşçı, "Yüksek gerilim telleri radyasyon yayıyor. Bununlar birlikte kanser tehlikesi saçıyor. Mahallemizde mantar gibi türeyen baz istasyonları da insan sağlığını tehdit etmektedir. İnsan sağlığıyla bu kadar oynanması beni üzüyor. Elektrik ve aydınlatma sorunlarımız da ciddi boyutlara ulaşmıştır. Bu sorunların biran önce çözülmesini istiyoruz" dedi.

ATAEVLER'DE ASAYİŞ YOK, ULAŞIM VAR
Ataevler Mahallesi'nde kıraathane sorunu yaşadıklarını dile getiren muhtar İsmet Taşçı, "20 bin nüfusa sahip olan mahallemizde 3 tane kıraathane bulunuyor. Daha fazla kıraathane açılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mahallemizde öne çıkan bir başka sorunumuz ise ulaşım. Ulaşım araçları yetersiz kalmaktadır. Sorunlar olduğu kadar mahallemizde güzelliklerimiz de var. Örneğin mahallemizde asayiş olayları çok az. Park alanları, yürüyüş alanları mevcut olup, kültür seviyesi yüzde 70 oranında üniversite mezunudur" diye konuştu.

MUHTEŞEM BİR PAZARYERİ GELİYOR
Pazaryerinin diğer semtlere göre çok pahalı olduğunun altını çizen muhtar İsmet Taşçı, "Bursa'da en pahalı pazaryerimiz var. Sebze, meyve gibi ürünler çok pahalı. Pazaryerinin yetersizliği de söz konusu. Belediye başkanımız Mustafa Bozbey ile görüştüğümüzde yeni pazaryerine başlanacağını, katlı otopark, ütü kapalı pazaryeri olacağını söylemişti. Pazaryerinin plan ve projesi hazır, ihale safhasında" şeklinde konuştu.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!