Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Aşıklar türküleriyle, şariler şiirleriyle büyüledi

Bursa'da geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Aşıklar ve Şairler Şöleni'nin 7.si renkli görüntülere sahne oldu. Yıldırım Kaplıkaya Cazibe Merkezi'nde yapılan şölende şairler şiirleriyle, aşıklar ise türküleriyle dinleyenleri büyüledi.

Aşıklar türküleriyle, şariler şiirleriyle büyüledi

Yıldırım Belediyesi tarafından aşıklık geleneğini yeni nesillere aktarmak amacıyla gerçekleştirilen şölene, 10 ülkeden 85 şair ve aşık katıldı. Sabah saatlerinde başlayan şölen akşam saatlerinde Yıldırım Kaplıkaya Cazibe Merkezi'nde devam etti. Çok sayıda vatandaşlın dinlediği aşıklar şöleni renkli görüntülere sahne oldu. Yarışmalarda aşıklar, lebdeğmez, türkü, atışma dallarında hünerlerini sergiledi. Şairler ise yazdığı şiirleri okudu. Yarışmaya Azerbaycan'dan katılan Helime Versova'nın okuduğu "Sarı Gelin" türküsü davetlilerden yoğun alkış topladı. Daha sonra sahneye çıkan Devrişen Mutlu, okuduğu şiirle dinleyenlere güzel bir gece yaşattı.
Şölene, Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Almanya, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Kosova, Moldova, Kazakistan, Irak başta olmak üzere toplam 10 ülkeden toplam 82 şair ve aşık katıldı.

Aşıklar türküleriyle, şariler şiirleriyle büyüledi Aşıklar türküleriyle, şariler şiirleriyle büyüledi Aşıklar türküleriyle, şariler şiirleriyle büyüledi Aşıklar türküleriyle, şariler şiirleriyle büyüledi
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!