ASELSAN'ın yeni şirketi "Şimşek"

ASELSAN, yurt dışı iş birliklerinin geliştirilmesi amacıyla Katar'da yeni bir ortaklığı hayata geçirdi.

ASELSAN'ın yeni şirketi ''Şimşek''

Şirketin 14'üncü iştirakinin kuruluşuna ilişkin duyuru, Kamuyu  Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlandı.

Duyuruda, komuta ve kontrol sistemleri, termal ve gece görüş kamerası,  kripto, uzaktan komutalı silah sistemlerinin üretim, satış ve pazarlaması ile  ilgili faaliyet göstermek amacıyla yüzde 51'i Barzan Holding, yüzde 48'i ASELSAN,  yüzde 1'i SSTEK AŞ'ye ait olmak üzere "Şimşek" anlamına gelen BARQ QSTP LLC  unvanlı şirket kurulduğu bildirildi. Şirketin sermayesinin ise 1 milyon Katar  riyali olduğu belirtildi.

ASELSAN, kontrollü ve sürdürülebilir büyüme için birçok ülkede is?  ortaklıklarıyla ciddi adımlar atıyor.

Bir süre önce Katar'da proje ofisi açan şirket, bu ülkenin de yer  aldığı Ortadog?u coğrafyasındaki varlığını uzun soluklu işbirliklerine  dönüştürmek için girişimlerde bulunuyor.

ASELSAN, son olarak Katar'da Barzan Holding ile bazı savunma sanayisi  ürünlerinin üretimine yönelik teknoloji transferini de içeren bir ortaklık kurmak  üzere mart ayındaki Doha Uluslararası Deniz Savunma Fuarı ve Konferansı'nda  (DIMDEX 2018) mutabakat metni imzalamıştı. Fuarda, BARQ bünyesinde geliştirilmesi  ve üretilmesi planlanan bazı ürünler de sergilenmişti.

Şirket, komuta ve kontrol sistemleri, termal ve gece görüş kamerası,  kripto, uzaktan komutalı silah sistemlerinin üretiminin yanı sıra Katar Silahlı  Kuvvetlerinin gelecekteki ihtiyaçları doğrultusunda yeni alanlarda faaliyet  gösterebilecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!